رئیس دانشگاه آزاد:

روایت دقیق دفاع مقدس آینده روشن کشور را تضمین می‌کند

 روایت دقیق دفاع مقدس آینده روشن کشور را تضمین می‌کند

به گزارش سراج24، «محمدمهدی طهرانچی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار با سردار سرتیپ بسیجی «بهمن کارگر» رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به اهمیت حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اظهار داشت: ملت بزرگ ایران امروز بیش از هر زمان دیگری به نشر ارزش‌های دفاع مقدس و درس‌های عمیق آن نیاز دارند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه حدود نیم قرن از جنگ جهانی دوم می‌گذرد، اما همچنان کشور‌های درگیر کوچکترین نکات آن‌ را به نیکی حفظ می‌کنند، افزود: ما نیز باید خود را نسبت به حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مسئول بدانیم و با تمام تلاش، در حوزه انتقال ارزش‌ها به نسل‌های بعدی وارد شویم.

طهرانچی با بیان اینکه دفاع مقدس برای نسلی که آن را رقم زده است، به وضوح روشن و عینیت دارد، تصریح کرد: ما امروز با نسلی مواجه هستیم که دفاع مقدس را لمس نکرده و این موضوع برایش عینیت ندارد. دفاع مقدس برای نسلی که آنرا درک نکرده یک امر تاریخی محسوب می‌شود و متاسفانه ما در انتقال امور تاریخی کمی ضعیف هستیم و باید در این رابطه با قدرت بیشتری وارد عرصه شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه گذشته هر ملتی چراغ راه و بسترساز آینده آن ملت است، افزود: ملتی که تاریخ و گذشته خود را نداند، نمی‌تواند آینده‌ای برای خود متصور باشد. باید روایت دقیقی از دفاع مقدس ارائه شود تا آینده کشور بالنده و تضمین شود و امروز این مسئولیت خطیر بر عهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است.

 طهرانچی با اشاره به عملکرد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع گفت: به حمدالله با تلاش این مجموعه اقدامات خوبی تاکنون در ارائه درس‌های بزرگ دفاع مقدس به جامعه صورت گرفته است و سردار کارگر به عنوان یک سرباز ولایتمدار در اجرای این امور نقش بسزایی داشتند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: بحمدالله امروز ارتباط و تعامل نزدیکی با مجموعه بنباد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس وجود دارد و دانشگاه آزاد اسلامی در این حوزه پیشتاز است.

وی ادامه داد: تدریس دو واحد درسی را در دانشگاه آزاد در دستور کار قرار داده‌ایم که تاکنون دستاورد‌های خوبی را در این رابطه در پی داشته است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارتباط و تعامل با بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس را مفید، موثر و در راستای رسیدن به اهداف پیشرو عنوان کرد و افزود: اگر در حوزه برگزاری برخی مراسمات به جهت مواجه با ویروس کرونا با مشکل مواجه شویم از راه‌های جایگزین و روش‌های نوین استفاده خواهیم کرد.

طهرانچی در پایان جهت اجرای برنامه‌های گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس، دستور تشکیل ستادی را در دانشگاه آزاد اسلامی داد که با هماهنگی با ستاد مرکزی گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس کشور فعالیت‌های خود را آغاز خواهد کرد.

اخبار مرتبط

کتاب‌گردی در خاکریز / کدام کتاب‌ها مورد توجه رهبر انقلاب قرار گرفته‌اند؟

تصویر منتشرنشده از شهید فخری‌زاده در دوران دفاع مقدس

سه کتاب دفاع مقدس در زنجان رونمایی شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha