کارشناس مسائل رسانه:

رسانه‌های بیگانه تلاش دارند ایران را در آستانه اعتراض نشان دهند

رسانه‌های بیگانه تلاش دارند ایران را در آستانه اعتراض نشان دهند

به گزارش سراج24، علیرضا داوودی کارشناس مسائل رسانه در مصاحبه با «رادیو گفت‌وگو» با اشاره به سرفصل‌هایی که رسانه‌های بیگانه در هفته گذشته به آن پرداختند، اظهار داشت: بخشی از تمرکز رسانه‌های بیگانه مرتبط با سیاست خارجی ایران علی الخصوص ارتباط ایران با برجام و شرایط کشور در برابر آمریکا بود.

وی درباره بخش دیگر اقدامات رسانه‌های بیگانه فارسی زبان اظهار کرد: این رسانه‌ها در چند هفته گذشته تلاش داشته‌اند اتفاقات در آمریکا را یک امر عادی و البته قابل انتقاد به ایران نشان دهند. چهره خاصی که آمریکا و اروپا از خودشان در ذهن مخاطبین ایجاد کرده‌اند در اتفاقات آمریکا کاملاً به هم خورده است.

بیشتر بخوانید:

مصطفی اخلاقی، جوان انقلابی کرمانشاه فدایی امام رضا (ع) شد

این کارشناس مسائل رسانه افزود: رسانه‌های بیگانه تلاش دارند این فضای بر هم ریخته، نباید در اروپا و آمریکا باشد و حتماً باید در داخل نیز قرار بگیرد و به همین جهت سرتیتر برنامه‌های خود را مرتبط با به اعتراضات در ایران اختصاص می‌دهند هر چند هنوز نتوانسته اند به مرحله آشوب و میدانی و خیابانی برسانند، اما تلاش دارند نشان دهند ایران در آستانه انفجار قرار دارد. کارکرد این عبارت‌ها امروز در اروپا و آمریکا قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه با دو رویکرد اقتصادی و احساسی تلاش دارند ایران را در آستانه اعتراض نشان دهند، اظهار کرد: تأکید بر بهم ریختگی اقتصادی و نابسمانی‌های اجتماعی دو کلید واژه‌ای است که رسانه‌های بیگانه به صورت جدی در پیوند با رسانه‌های غیر فارسی زبان استفاده می‌کنند.

اخبار مرتبط

رسانه ملی میزبان خادمان حرم مطهر کریمه اهل بیت(س) خواهد بود

ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی مهمترین رسالت حوزه فرهنگی است

کتاب «جایگاه رسانه ملی در تقویت نهاد خانواده» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha