ما در یک جنگ بی‌سابقه فرهنگی و اجتماعی هستیم

ما در یک جنگ بی‌سابقه فرهنگی و اجتماعی هستیم

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام ناصر میرمحمدیان در نشست بایسته‌های اجرای طرح تحول اجتماعی در مناطق محروم که در سازمان دارالقرآن‌کریم تشکیل شد اظهار کرد: شروع کار ما مانند تمامی اتفاقاتی که در ایران رقم می‌خورد با نام امام مهربانی‌ها امام رضا (علیه السلام) خواهد بود و امیدواریم که فعالیت‌های این طرح به برکت این امام به ثمر بنشیند.

وی در ادامه و با اشاره به برخی از اهداف این طرح افزود: ما آرزو داریم تا کاری را که شما در چند منطقه انجام می‌دهید در تمامی کشور انجام شده و اینگونه باشیم که رئیس اداره تبلیغات یک شهرستان برای تمامی محله‌ها، روستاها و تمامی روحانیون آن شهر برنامه داشته و آنها را بشناسد.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان اذعان کرد: ما امکان پشتیبانی و حمایت از تمامی شئون تبلیغ یک شهرستان را نداشتیم و در حال حاضر فرصتی ایجاد شد تا بتوانیم این مهم را به انجام برسانیم و باید این فرصت را مغتنم شمرد و آن را قدر بدانید البته ممکن است حضور نهادهایی مانند بنیاد علوی و خاتم الاوصیا دست اندازهای در کار ایجاد کند که ما قطعاً از این دست اندازها برای رشد و پیشرفت خود استفاده می‌کنیم.

وی در ادامه با بیان اهمیت این طرح و زحمات احتمالی آن تصریح کرد: ما در حال حاضر در یک جنگ بی سابقه فرهنگی و اجتماعی بوده و طبیعی است که در این نبرد تلفات و زحماتی را متحمل شویم.

قائم مقام معاونت فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی در رابطه با مخاطبین جوامع هدف این طرح گفت: اصلی‌ترین مخاطب انقلاب اسلامی مستضعفین هستند و خداوند متعال هم در این باره می‌فرماید:« وَ نُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثِینَ» یعنی خداوند متعال در این باره اراده کرده و اراده خداوند لایتخلف خواهد بود.

میرمحمدیان ضمن اشاره به ویژگی‌ها و پیش تازی‌های این طرح تأکید کرد: اولین جهت پیشتازی این طرح؛ مخاطبتان مستضعف هستند و دوم اینکه شهرستان‌هایی که این طرح را اجرا می‌کنند الگوی تبلیغات اسلامی خواهند بود.

وی افزود: سازمان تبلیغات اسلامی در این اقدام پیشرفت خواهیم کرد و همراه امامان محلات، الگویی برای پیشرفت و تبلیغات اسلامی ارائه می‌دهیم و من اطمینان دارم که اگر این طرح موفق شود در کشورهای دیگر به‌عنوان الگو مطرح خواهد شد.

حجت‌الاسلام میرمحمدیان با تأکید بر پیشتازی این اقدام تصریح کرد: این مهم نیازمند تلاش و مجاهدت بسیار است و با توجه به تعداد کم و پشتیبانی خوب؛ امید به موفقیت آن داریم.
وی در رابطه با ابن فعالیت‌ها افزود: قطعاً زحمت شما بیشتر از مسئولان دیگر سازمان تبلیغات در شهرستان‌ها خواهد بود و به همین دلیل قطعاً موفقیت بیشتری را هم تجربه خواهید کرد و تجارب حاصل از این اقدامات، وسیع و تأثیر گذار در ایران و دیگر کشورها خواهد بود زیرا هدف این طرح راهیاری پیشرانان پیشرفت است.

میرمحدیان در پایان خاطرنشان کرد: پیشرفت و آبادانی در جامعه پیشرانانی دارد که امامان محله هستند و شما به‌عنوان مدیران تبلیغات اسلامی شهرستان‌ها راه یاران این امامان محله بوده تا به درستی این وظیفه را انجام و این بار را به دوش بگیرند.

اخبار مرتبط

قصه‌های خانم مربی در لایوهای اینستاگرامی

بیانیه مهم هیأت‌های سراسر کشور در آستانه ماه محرم

فصل دوم ایستگاه انقلاب /قسمت هشتم

0 نظر

ارسال نظر

capcha