مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان مطرح کرد

شرکت بیش از ۳۳ هزار همدانی در جشنواره کتابخوانی رضوی

شرکت بیش از ۳۳ هزار همدانی در جشنواره کتابخوانی رضوی

به گزارش سراج24، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان رزن، با اشاره به برگزاری دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه مفید اظهار کرد: بیش از ۳۳ هزار نفر در استان همدان در این جشنواره شرکت کرده‌اند.
عاطفه زارعی ادامه داد: دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در قالب کتابخوانی مجازی، داستانک نویسی، نمایش خلاق و نقاشی در 3 بخش فردی، گروهی یا خانواده به شیوه الکترونیکی برگزار می‌شود.  وی خاطرنشان کرد: در شهرستان رزن هم بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر در این جشنواره شرکت کرده‌اند که تا پایان تیرماه فرصت شرکت در جشنواره وجود دارد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از شهرداران خواست با پرداخت 5/0 درصد حق کتابخانه‌های عمومی این نهاد فرهنگی را در ارائه خدمات‌رسانی مطلوب‌تر یاری کنند.
وی از بهره‌برداری 4 باب کتابخانه عمومی در استان همدان خبر داد و گفت: امسال 4 باب کتابخانه در حوزه توسعه فضا و ایجاد کتابخانه به بهره‌برداری خواهد رسید.
زارعی یادآور شد: هم‌اکنون در استان همدان ۱۱۶ باب کتابخانه فعال است که با بهره‌برداری از 4 باب کتابخانه، تعداد کتابخانه‌های استان به ۱۲۰ باب افزایش خواهد یافت.  فرماندار شهرستان رزن هم با اشاره به اینکه کتاب و کتابخوانی به‌عنوان پایه فعالیت‌های فرهنگی در جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، گفت: این امر نیازمند توجه جدی تمامی دستگاه‌های دولتی به این مقوله است.
سیدرضا سلامتی تعداد کتابخانه‌های فعال شهرستان رزن را 7 باب عنوان کرد و یادآور شد: از این تعداد 3 باب شهری، 3 باب روستایی و یک باب مشارکتی است.  وی ادامه داد: در 4 روستای با جمعیت بالای این شهرستان امکان ایجاد کتابخانه وجود دارد که در تلاش هستیم با مشارکت خیرین در این روستاها کتابخانه ایجاد شود.
فرماندار شهرستان رزن اظهار کرد: موضوع سهم 5/0 درصد کتابخانه‌ها نیز با پایبندی به قانون و تعامل شهرداری و اداره کتابخانه‌ها بهتر حل خواهد شد.
سلامتی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مراجعه نکردن به کتابخانه‌ها و ترویج کتابخوانی سایت‌ها و کتاب‌های الکترونیکی در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

اخبار مرتبط

موکب‌های حسینی در ایام اربعین به مردم خدمت کنند

آیت‌الله صانعی شاگرد امام و فعال در مبارزات بود

فراخوان نخستین جشنواره کتاب خوان و رسانه منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha