فرهنگ شیعه را اقامه عزای سیدالشهدا(ع) حفظ کرده است

فرهنگ شیعه را اقامه عزای سیدالشهدا(ع) حفظ کرده است

به گزارش سراج24، شیراز یکی از مهم ترین افتخارات ایرانیان از صدها سال پیش تا به امروز خدمت رسانی به آستان مقدس اهل بیت(ع) در عتبات عالیات عراق است. در کتاب ماهیت قیام مختار بن ابی عبید ثقفی، حجت الاسلام والمسلمین سید ابوفاضل رضوی اردکانی با ذکر سند عنوان می کند که اولین کسانی که بر قبر مطهر حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و قبور مطهر دیگر شهدای دشت کربلا سایبان ساخته و از این بقاع متبرکه حفظ و حراست کردند، ایرانیان بوده اند.
این عشق و علاقه وصف ناپذیر به حدی بوده است که در سالیان گذشته تا به امروز در هرکجا از این حرم های مطهر در نجف، کربلا، کاظمین و سامرا را قدم می زنیم نقشی از هنر هنرمندان و ارادتمندان به این خاندان جود و کرم مشاهده می شود. از آینه کاری ها، گچ بری ها و حجاری ها تا ساخت درب ها، ضریح ها و صندوقچه های خاتم کاری قبور مطهر که همه از هنر ناب ایرانی اسلامی سرچشمه گرفته است و این نشان ارادتی بر سینه ایران اسلامی است.
عده ای تلاش می کنند که با سنگ اندازی در این امر مقدس که مورد تأکید همه عالمان دینی است، از آن جلوگیری کنند
اما عده ای تلاش می کنند که با سنگ اندازی در این امر مقدس که مورد تأکید همه عالمان دینی است، از آن جلوگیری کنند که در این راستا، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مؤمنی استاد حوزه علمیه و از واعظان مطرح کشوری به این شبهه ها پاسخ می دهد.
یکی از مهم ترین کار های بعد از سقوط صدام، بحث بازسازی عتبات عالیات است که الان از مرحله بازسازی به مرحله توسعه اعراب مقدسه رسیده ایم.

اخبار مرتبط

کتاب «امام مهدی (عج) در اندیشه شیعه» آماده نشر شد

ماه و غزل، سریالی با موضوع قیام عاشورا

جریان‌های نفوذی دوباره پا گرفته‌اند

0 نظر

ارسال نظر

capcha