معرفی کتاب،

رونمایی از کتاب زندگی‌نامه شهید مدافع حرم شهید مهدی ثامنی‌راد

رونمایی از کتاب زندگی‌نامه شهید مدافع حرم شهید مهدی ثامنی‌راد

به گزارش سراج24،  علیرضا بهاور، مسئول روابط عمومی اداره تبلیغات اسلامی ورامین ۹ تیرماه ۹۹ از رونمایی کتاب"ماجرای عجیب یک جشن تولد" زندگینامه شهید مدافع حرم شهید مهدی ثامنی‌راد در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان خبر داد.

حجت‌الاسلام سید کمیل موسوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ورامین، در آیین رونمایی از این کتاب که با حضور خانواده شهیدمهدی ثامنی راد برگزار شدگفت: فلسفه یادواره شهدا را اینگونه بیان کردند که شهدا نیازی به یادآوری ما ندارند بلکه ما نیاز به یاد کردن از شهدا را داریم ما نیاز به این داریم که بفهمیم شهدا در کنار ما و در دنیای ما زندگی کردند ولی به مقام شهادت رسیدند و ما جا ماندیم.

وی، افزود: خداوند متعال در قرآن تأکید داشته‌ که شهدا زنده‌اند بنابراین کوتاهی افراد در زنده نگاه داشتن یاد شهدا، از ارزش مقام آنان نمی‌کاهد بلکه ما را از فیضی عظیم محروم می‌سازد.

جواد کلاته عربی، نویسنده این کتاب گفت: کتاب ماجرای عجیب یک جشن تولد توسط بانوان پژوهشگر موسسه ۲۷ بعثت انجام شده و آن‌ها با ۵۰ نفر از خانواده، دوستان و همرزمان شهید گفت‌ و گو کردند. نزدیک دو سال نیز کار نوشتن این کتاب طول کشید که به فضل خداوند متعال امروز این کتاب رونمایی و به دست عاشقان این شهید قرار گرفت.

شهید ثامنی‌راد متولد ۲۲ بهمن سال ۶۱ و اهل شهرستان ورامین بود که در شب تولد خود در ۲۲ بهمن سال ۹۴ در منطقه تل هور سوریه به شهادت رسید اما پیکرش در منطقه ماند و سال گذشته به وطن بازگشت. در زمان شهادت این شهید سرافراز فرزندش تنها ۹ ماه داشت.

علاوه بر رونمایی از کتاب ماجرای عجیب یک جشن تولد، از پوستر شهید ثامنی راد که توسط سعید قاسمی طراحی شده بود نیز رونمایی و از وی تقدیر شد.

گفتنی است در پایان مراسم، این کتاب با اثر انگشت مادر شهید ثامنی راد مزین و به حضار اهداء شد.

اخبار مرتبط

ترجمه کتابی با موضوع پیامبر(ص) به فرانسه و انگلیسی همزمان با اهانت به نبی‌اکرم

عرضه ۱۰۰۰ عنوان کتاب دفاع مقدس در دومین نمایشگاه مجازی سوره مهر

۶ نکته درباره‌ کتابی که رهبر انقلاب بر آن تقریظ نوشتند

0 نظر

ارسال نظر

capcha