همکاری سازمان کتابخانه های آستان قدس رضوی با خراسان شمالی

همکاری  سازمان کتابخانه های آستان قدس رضوی با خراسان شمالی

به گزارش سراج24، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی، حبیب یزدان پناه اظهار کرد: تفاهم نامه با سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به منظور بهره گیری از امکانات و ظرفیت های متقابل و تسریع در دستیابی به اهداف علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و پیشبرد اهداف مشترک تنظیم و امضا شد.
وی با اشاره به این که میراث مکتوب، میراث ناملموس، معرفی، پژوهش و مرمت اموال منقول فرهنگی تاریخی و... ازجمله زمینه های این همکاری مشترک است، افزود: بر این اساس سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی متعهد شده در حد توان خود در حوزه موزه، اسناد، نسخه های خطی و مرمت مساعدت و همکاری لازم را انجام دهد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی تصریح کرد: برگزاری دوره های آموزشی مهارت محور، توانمندسازی و دانش افزایی به منظور افزایش کارایی و اثربخشی کارشناسان میراث فرهنگی و دیگر علاقه مندان این حوزه ازجمله زمینه های همکاری بر اساس این تفاهم نامه است.

مطلب مرتبط:

۸۰ میلیارد تومان کمک آستان قدس رضوی به آسیب دیدگان از کرونا

یزدان پناه عنوان کرد: پیگیری ایجاد و راه اندازی موزه های مشترک، امکان نمایش اسناد و نسخ خطی و اشیای موزه ای آستان قدس رضوی در شهرستان های استان و... را در چارچوب ضوابط و مقررات در این تفاهم نامه دنبال خواهیم کرد.
گفتنی است هم اکنون ۶ موزه فعال با مجموع مساحت ۱۰ هزار و ۱۵۰ متر مربع در خراسان شمالی وجود دارد و ۲ موزه نیز جمعا با مساحت هزار و ۵۰۰ متر مربع در آشخانه و اسفراین در دست اجرا است.
تاکنون ۶۴۷ اثر خراسان شمالی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این تعداد، ۵۰۹ اثر تاریخی، ۴۴ اثر طبیعی، ۸۰ اثر ناملموس و ۱۴ اثر منقول تاریخی است.

اخبار مرتبط

چهره ابتهاج چقدر به جایگاهش در رسانه قدرت داد؟

ابتهاج در رشت به خاک سپرده می‌شود

هوشنگ ابتهاج: دلم خون است!

0 نظر

ارسال نظر

capcha