معرفی کتاب،

جلد دوم رمان «آبی ها» چاپ شد

جلد دوم رمان «آبی ها» چاپ شد

به گزارش سراج24،  دومین جلد رمان «آبی ها» نوشته سعید تشکری به تازگی توسط انتشارات به نشر (آستان قدس رضوی) منتشر و راهی بازار نشر شده است.
این رمان با محوریت موضوع رضوی، روایت گر زندگی پزشکی است که دنبال گوهر کامل معاصر خویش است و دیگر نمی خواهد در پستوی قدرت راهبان بماند، شهر انطاکیه و حران، تبعیدگاه دانش این طبیب دلداده است. او در سیر این هجرت، هم عشق زمینی را پیدا می کند و هم آسمانی و طوفان آبی ترین رویداد زندگی اش را به تلاطم می رساند. کتاب اول «آبی ها» با هجرت حضرت رضا (ع) به مرو به پایان رسید و کتاب دوم ادامه ماجرا تا زمان شهادت امام هشتم (ع) است.
« آبی ها» از انطاکیه آغاز می شود. از دیری که زکریای رومی در آن جا علم طب می خواند و سپس در کوچه های مدینه به دلدادگی خواهر و برادری به نام علی و وفا می رسد و از آنجا راهی طوس می شود و بر بالین هارون الرشید بیمار می نشیند که از درد بر خود می پیچد. در ادامه داستان، عشق نجیبی سر بر می آورد و در میانه این شور عاشقانه، وفاداری وفا و علی و احمد به خاندان امامت رخ نشان می دهد.
در قسمتی از این کتاب می خوانیم:
زادگاهم هالینوبلس. جایی که دوران کودکیم را در آنجا گذراندم و حران نامی بود که مسلمانان بر شهری که در آن متولد شده بودم گذاشته بودند. چند روز از ماندنم در حران می گذشت و من حالا یقین داشتم آنچه در مورد سواران هارون شنیده ام درست است. خبرش را قبل از اینکه دیر انطاکیه را ترک کنم، برایم آورده بودند. هارون خلیفه عباسی مرا خواسته بود.

اخبار مرتبط

تازه ترین اثر آیت الله محمد علی جاودان منتشر شد

سومین نمایشگاه کتاب دانشگاهی برپا می‌شود

کتاب «روزهای لاجوردی» رونمایی می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha