امام رضا (ع)، به روایت کتاب ها

امام رضا (ع)، به روایت کتاب ها

به گزارش سراج24، امام رضا (ع)، شخصیت دانشمندی بودند که در تمام روزهای امامت شان، به گفت وگو و مباحثه با یاران می پرداختند. در دوره مامون عباسی نیز، در جلساتی که او میان امام هشتم (ع) و بزرگان دیگر مذاهب برگزار می کرد، اندیشه امام رضا (ع)، چنان مستدل و مستحکم بوده که سران ادیان را به اسلام آوردن ترغیب کرده است. در سالروز ولادت چنین شخصیت اندیشمندی، شاید مطالعه کتاب، یکی از بهترین کارهایی است که می توان انجام داد.
اقیانوس مشرق
رمان شاید یکی از کمیاب ترین نوع ادبی است که در ادبیات مذهبی به آن توجه شده است. اما در سال های اخیر کتاب مجید پورولی کلشتری ، نقطه عطفی در این حوزه است. کتاب اقیانوس مشرق، رمان بلندی است که از زندگی عمران بن داوود روایت می کند، مردی از کرانه های دریای جنوب که در جستجوی آب حیات، عازم دریای شمال است و در بیابان کویری بی آب و علف، در بیابانی در مسیر خراسان راه را گم می کند و از سوی آن که نمی شناسد راهنمایی می شود.

بیشتر بخوانید:

کارگروه فضای مجازی اعتاب مقدسه کشور در حرم امام رضا(ع) آغاز به کار کرد

در این اثر، ویژگی های علمی و اخلاقی امام رضا (ع) در قالب داستان بازگو شده است و نویسنده کوشیده، با استفاده از روایت های تاریخی و مذهبی، تصویر درستی از امام رئوف (ع)، در ذهن مخاطب بسازد. این رمان، در سال ۱۳۹۲ برنده جایزه کتاب سال پژوهش های دینی و هم چنین کتاب سال رضوی در شاخه رمان در همان سال است.
اقیانوس مشرق در ۲۰۸ صفحه، توسط انتشارات عهد مانا به چاپ رسیده و در سال های گذشته نیز توسط ناشرانی متفاوتی بازنشر شده است.

اخبار مرتبط

تجلیل از آستان حضرت عبدالعظیم (ع) برای برنامه‌های دهه کرامت

۹ پیشنهاد از جوار حرم اباالجواد(ع) برای ۹۹/۹/۹

تعویض پرچم گنبد حرم مطهر رضوی

0 نظر

ارسال نظر

capcha