یادداشت؛

شهید «نسیم افغانی» توطئه استکبار جهانی را خنثی کرد

شهید «نسیم افغانی» توطئه استکبار جهانی را خنثی کرد

به گزارش سراج24، سرهنگ مجید جوشقانی معاون روابط عمومی و تبلیغات بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس؛ هنگامی‌که اولین گلوله توپ جنگی استکبار جهانی توسط صدام ملعون به سمت ایران اسلامی شلیک شد تا به زعم خودشان، نظام و انقلاب نوپای ایران اسلامی را در هم بشکنند تا بار دیگر بتوانند بر ملت بزرگ و آزادی خواه ایران مستولی شده و منافع خود را دنبال کنند، هرگز تصور نمی‌کردند که پیروان مکتب امام خمینی (ره) همان پیروان فرهنگ عاشورا هستند و راه و مسیر ایشان را ادامه مسیر ابا عبدالله الحسین (ع) دانسته و باور و شعارشان هیهات من الذله است.

مسلما عظیم ترین تحول حاصل از انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل (ره) تبلور عینی ایمان و عشق به خدا بود. در نتیجه ایمان و عشق به خدا، دستاوردی به‌نام خودباوری نصیب ملت ما و روح تازه استقامت، مبارزه با ظلم و بیگانگان در ملت‌های منطقه دمیده شد.

جنگ تحمیلی، جنگ اسلام علیه کفر و استکبار شد و قطعا بزرگترین هنر حضرت امام خمینی (ره) گشودن دوباره باب جهاد و شهادت در راه خدا بود و پیروان راستین مکتب آن رهبر وارسته، عزم خود را برای مبارزه با ظلم و ظالم و دفاع از مظلوم و جهاد در راه اسلام در مقابل جبهه کفر جزم کردند وبا کاروان کربلا همراه گشتند.

مطالب مرتبط:

ورود پیکر مطهر شهید والامقام «نسیم افغانی» به فرودگاه مشهد

نسیم وحت و دوستی

اصولا شهید و عاشق شهادت در مسیر الی‌الله حد و مرز جغرافیایی نمی‌شناسد و نه‌تنها شهدای بزرگوار ایران اسلامی بلکه شهدای غیرایرانی و شهدای اقلیت نیز در لبنان،سوریه و دفاع از حرم اهل بیت عصمت و طهارت (ع) این را به خوبی نشان دادند.

شهدای هشت سال دفاع مقدس محدود به یک استان و یک کشور نبودند و شهید گرانقدر نسیم افغانی به نمایندگی از دو هزار شهید والامقام افغانستانی در ایامی که دنیا نظاره گر برخوردهای سرکوبگرانه پلیس فاشیست نظام تروریست پرور و نژادپرست آمریکاست، آمدن پیکر مطهر این شهید غوغایی برپا کرد که به جهانیان بفهماند هنوز بوی عطر ایثار و شهادت و جانفشانی در راه خدا و مبارزه با ظلم، جاری و ساری است.

شهید نسیم افغانی ماموریت ویژه و خاصی داشت تا در زمانی که استکبار جهانی و ایادی منطقه‌ای آن دنبال اختلاف افکنی و توطئه سازی مابین دو کشور و ملت دوست و برادر (ایران ـ افغانستان) بودند پیکر مطهرش کشف و تفحص و با بدرقه باشکوه ملت شهیدپرور ایران اسلامی همراه و این توطئه‌های شیطانی خنثی شود و این بدن مطهر با فرمان و اذن ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) در بارگاه منور و ملکوتی ثامن الحجج امام رضا (ع) تدفین و مرقدش روشنی بخش دل‌ها و دیده‌های زائرین گردد.

گرامی باد یاد و نام همه شهدای والامقام اسلام، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت که؛ ستاره‌های هدایت بشریت و منادی ندای هل من ناصر ینصرنی سرور شهدای عالم،حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستند.

و چه زیبا فرمود: «اِن کل الناس یبحر النجوم ولکن لا یهتدی بها الا من یعرف مجاوریها و منازلها» همانا همه مردم ستاره‌ها را می‌بینند؛ اما نمی‌توانند راه خود را پیدا کنند، مگر کسانی‌که راه‌های حرکت این ستاره‌ها و اهداف آن‌ها را بشناسند.

اخبار مرتبط

پازل امید به آینده

زمانی ما «یک ملت واحد» بودیم

اوکراین ؛ دروازه نظم جدید جهانی

0 نظر

ارسال نظر

capcha