کمک به نیازمندان همانند اما‌م رضا‌(ع) باید کریمانه باشد

کمک به نیازمندان  همانند اما‌م رضا‌(ع) باید کریمانه باشد

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمدجواد مجتهد شبستری، نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با سرویس فرهنگی باریش‌نیوز ضمن تبریک ایام دهه کرامت و ولادت حضرت امام رضا (ع) اظهار کرد: امام هشتم (ع) دارای فضایل و کرامات زیادی است و در همه ایام حرم ایشان برای استقبال از زائران و دلداگان حضرت باز است.

وی افزود: دهه کرامت امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا با سال‌های گذشته تفاوت دارد و زائران حضرت امکان زیارت از نزدیک را ندارند اما دل‌های عاشقان و ارادتمندان به سمت مرقد ایشان پر می‌کشد.

حجت‌الاسلام شبستری ادامه داد: عاشقان حضرت رضا (ع) در روز میلاد این حضرت می‌توانند با قرائت زیارت نامه و صلوات خاصه، حضرت را از راه دور و با پای دل زیارت کنند.

وی گفت: حضرت امام رضا (ع) در زمان حیات خود به محرومین کمک کرده و آنان را یاری می‌کردند از این رو در این ایام که کرونا باعث شده بسیاری از کسب و کارها دچار مشکل و خلل شود، الگو گرفتن از حضرت و کمک به مستمندان بسیار حائز اهمیت است و کمک به افراد نیازمند به مانند دست‌گیری حضرت رضا (ع) از افراد فقیر باید کریمانه باشد. 

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: اگر کمک‌های مردم به مستمندان به گونه‌ای باشد که گیرنده را خجالت زده و شرمسار نکند قطعا این امر بهتر است و مطابق  با درسی است که حضرت رضا (ع) و اولیای دین به مسلمانان تعلیم دادند.

اخبار مرتبط

رضایی: سازمان سراج، نهادمردمی است/«مسجد محوری» با جدیت پیگیری می‌شود

در شرایط کرونایی هم می‌توان به تکلیف حسینی عمل کرد

اعزام 350 مبلغ بومی در ماه محرم به مناطق ایلام

0 نظر

ارسال نظر

capcha