نحوه شهادت شهید "مشاطان" و جانبازی مادرش توسط منافقین

نحوه شهادت شهید "مشاطان" و جانبازی مادرش توسط منافقین

به گزارش سراج24، برادر شهید مشاطان گفت: بیشتر فعالیت های برادرم به درگیری با منافقین و ضدانقلاب معطوف بود، به همین دلیل قصد ترور او را داشتند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ شهید علیرضا مشاطان بیست و یکم اردیبهشت۱۳۳۸، در شهر قزوین به دنیا آمد. پدرش عباس، فروشنده بود و مادرش صغرا نام داشت.
شهید مشاطان تا پایان دوره ابتدایی درس خوانده و به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت که در نهایت یکم آذر ۱۳۶۰، در زادگاهش مورد سوءقصد گروه های ضدانقلاب قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.
مزار وی در گلزار شهدای همان شهر قرار دارد. برادرش عبدالحسین نیز به شهادت رسیده است.
غلامحسن مشاطان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین؛ درباره چگونگی شهادت برادر و جانباز شدن مادرش، اظهار کرد: در آبان ماه سال 60 برادرم به قزوین آمده بود، حدود شهریور یا تیر ماه در حادثه ترور در قزوین مورد سوء قصد واقع شد اما به دلیل شباهت ظاهری در رنگ مو به اشتباه فردی دیگر به جای او ترور شد و آن زمان برادرم در ماموریتی خارج از استان بود.
وی ادامه داد: برادرم در جریان انقلاب در صحنه های مختلف حضور داشت و پس از آن نیز عضو کمیته شده و بیشتر در فعالیت های درگیری و مبارزه با ضدانقلاب و منافقین شرکت داشت.
برادر شهید مشاطان ابراز کرد: شب روزی هم که قرار بود ترور شود به قزوین بازگشته بود؛ اما طبق یک دستورالعمل ساعت دو نیمه شب از استان خارج شد؛ فردای آن روز هنگامی که سرکار بودم به من اطلاع دادند نارنجک بزرگی به منزل ما پرتاپ شده است.
وی ادامه داد: طی پرتاپ نارنجک دست و سه انگشت مادرم آسیب دید و ترکش های زیادی به وی اصابت کرد و بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

اخبار مرتبط

شما هم می توانید در پویش شهید محله ما شرکت کنید

پویش ملی «یک عکس یک خاطره» آغاز به کار کرد

اولین فعالیت‌های فرهنگی نوجوانان تهران در دوران دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha