حجت الاسلام حسین انصاریان؛

ماجرای دل تنگی امام رضا (ع) برای یک شیعه

ماجرای دل تنگی امام رضا (ع) برای یک شیعه

به گزارش سراج24، حجت الاسلام حسین انصاریان مفسر قرآن کریم و سخنران مذهبی طی سخنانی اظهار داشت: در روایت داریم که اسماعیل می گوید: برای رفع یک مسئله ای به در خانه امام رضا (ع) در مرو آمدم، در زدم، دیدم خود ایشان در را باز کردند. او به حضرت فرمود: من مسئله ای دارم از شما بپرسم و بروم و ایشان فرمودند: جلوی در نمی شود به داخل بیا.


وی افزود: اسماعیل می گوید: به داخل خانه رفتم، مسئله را پرسیدم و امام پاسخ داد، از ایشان اجازه مرخصی خاستم امام فرمودند: نه، من دلم می خواهد امشب خانه من بمانی. یعنی دل امام برای شیعیان مؤمن تنگ می شود، ایشان فرمودند: اگر شیعه از پیش ما برود، غربت می کشیم و تنها می شویم.

بیشتر بخوانید:

سخن امام رضا(ع) درباره آنچه عقل را کامل خواهد کرد


انصاریان با اشاره به اینکه شام آوردند اما در یک ظرف تصریح کرد: امام رضا (ع) خطاب به اسماعیل فرمودند: دوست دارم هم کاسه من باشی. بعد از شام امام خادم را صدا کرد و فرمود: من از مدینه که به مرو آمدم یک تشک، یک بالشت و یک روانداز مخصوص برای خودم آورده ام، آن را امشب برای اسماعیل پهن کن.


این سخنران مذهبی افزود: اسماعیل می گوید: به رختخواب رفتم و یکباره به ذهنم رسید چه احترامی امام رضا (ع) به من کردند که حضرت در اتاق را باز کرد و فرمود: مواظب باش که مغرور نشوی، شیعه ما غرور ندارد و می داند هرچه دارد از خدا دارد.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha