پویانفر:

غفلت از قالب های رسانه ای خطاست /هیأت ها باید به مساجد برگردند

غفلت از قالب های رسانه ای خطاست  /هیأت ها باید به مساجد برگردند

به گزارش سراج24، سی و نهمین نشست تخصصی هسته احیاء امر با حضور محمدحسین پویانفر مداح اهل بیت با موضوع «افق نگاه به هیأت» و «تجربه نگاری هیأت ریحانةالنبی» در سالن شهید تهرانی مقدم مرکز رشد دانشگاه امام صادق علیه السّلام برگزار شد.


محمدحسین پویانفر مداح اهل بیت با اشاره به اهمیّت راهبردی نهاد مسجد در جامعه و لزوم ارتباط و برگزاری هیئات در مساجد، به برخی مشکلات و ضعف های کنونی در ارتباط بین این دو نهاد مهم و اثرگذار پرداخته و راهکارهای حل این مساله را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: انتقال تدریجی هیئات از حسینیه ها به مساجد، باتوجه به لزوم بازگشت هیأت های عزاداری به کانون اصلی خود یعنی مسجد باید مورد توجه قرار گیرد و برای این امر با رفع برخی موانع از سوی مساجد و نهادهای متولّی باید شرایط لازم را محقق کرد.


وی وضعیت کنونی مساجد را برای جامعه اسلامی نامطلوب ارزیابی کرده و اصلاح شیوه تولّی گری این نهاد را ضرورتی حیاتی دانست و افزود: در شرایط کنونی، بخشی از وظیفه تبلیغی روحانیت بر عهده جامعه مداحان قرار گرفته است، برای پوشش هرچه بهتر این خلأ بازگشت هیئات از حسینیه ها به مساجد ضروری است.

بیشتر بخوانید:

مساجد گره‌گشای مشکلات حقوقی مردم

پویانفر با اشاره به مساله شعارزدگی در بخش هایی از جامعه، افزود: باید شعارزدگی را با عمق بخشی به جامعه برطرف کرد. اگر جامعه عمق پیدا نکند، نبض جامعه به دست برخی افرادی خواهد افتاد که در هدایت آن به هنگام اتفاقات مهم و سرنوشت ساز، دچار نقصان و آسیب خواهیم شد.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha