پاسخ به یک شایعه؛

علت واقعی کشته شدن سه جوان فعال محیط زیست در پاوه چه بود؟

علت واقعی کشته شدن سه جوان فعال محیط زیست در پاوه چه بود؟

به گزارش سراج24، از روز گذشته و پس از وقوع آتش سوزی گسترده در منطقه مرخیل پاوه، یکی از رسانه های وابسته به جریان تجزیه طلب شایعه کشته شدن سه نفر از جوانان محلی که برای مهار آتش همکاری می‌کردند با انفجار مین های کاشته شده توسط نیروهای مرزی جمهوری اسلامی را منتشر کردند که این شایعه در سایر رسانه های معارض از جمله BBC فارسی نیز منتشر شد.

در انتشار این شایعه به نقل از یکی از فعالین محیط زیستی شهرستان پاوه ادعا شد که سه فعال محیط زیست در حین مهار آتش سوزی در ارتفاعات مرخیل پاوه روی مین های کاشته شده از سوی جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران رفته و جانشان را از دست دادهاند. طبق این ادعا، مینها بعد از جنگ ایران و عراق به بهانه مقابله با احزاب مخالف کردستانی کار گذاشته شده است!

با بررسی های مرکز مقابله با شایعات سایبری، مشخص شد که این شایعه کذب بوده و هر سه جانباخته، به خاطر شدت بالای آتش سوزی دچار حریق شده و جانباخته‌اند.
در همین زمینه پرویز ایدهپور، فرماندار پاوه که شخصا فرمانده عملیات اطفاء حریق در ارتفاعات منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل واقع در پاوه بوده هم وجود هرگونه مین در این منطقه و کشته شدن این سه فعال محیط زیست بر اثر مینهای کاشته شده را تکذیب نمود.

همچنین در پی انتشار این شایعه، ادعاهایی نیز توسط رسانه های تجزیه طلب مبنی بر دستگیری چند تن دیگر از فعالان زیست محیطی، ساختگی بودن جان باختن این افراد توسط سپاه پاسداران و حتی ساختگی بودن آتش سوزی منطقه نیز مطرح شده که هیچگونه سندی مبنی بر صحت این ادعا ارائه نشده و به وضوح میتوان دریافت که این ادعاها صرفا با هدف القا تفکری مبنی بر دشمنی جمهوری اسلامی ایران با فعالان محیط زیست منتشر میشود.

اخبار مرتبط

مسئولان به فکر ترویج انقلاب اسلامی از طریق عملکردشان باشند

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha