استاندار آذربایجان شرقی:

نقش بسیار مهم سازمان تبلیغات اسلامی در شکل‌دهی باورهای جوانان

 نقش بسیار مهم سازمان تبلیغات اسلامی در شکل‌دهی باورهای جوانان

به گزارش سراج24، محمدرضا پورمحمدی در دیدار مدیرکل و معاونان اداره کل تبلیغات اسلامی استان با وی به مناسبت سالگرد تأسیس این سازمان گفت: سازمان تبلیغات اسلامی نقش بسیار مهمی در شکل‌دهی باورها و اعتقادات مذهبی مردم و بخصوص جوانان دارد.

وی با تأکید بر اهمیت استفاده از روش‌های نوین و بسترهایی همچون فضای مجازی تبلیغ مذهبی و دینی برای نسل جدید، خاطرنشان کرد: در صورت غفلت از چنین موضوعاتی، دشمنان به راحتی می‌توانند جوانان و حتی کودکان ما را گمراه کنند.

پورمحمدی با ابراز رضایت از عملکرد اداره کل تبلیغات اسلامی این استان ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی از جمله سازمان‌هایی است که وظایف خود را با باور و اعتقاد کامل انجام داده و به دور از فعالیت‌های کلیشه‌ای، سعی در پیشبرد فعالیت‌های دینی و مذهبی در جامعه دارد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه گفت: توجه به نیازهای روز جامعه و لزوم تطبیق آن با آموزه‌های دینی، از جمله موضوعاتی است که اداره کل تبلیغات اسلامی استان توانسته در این زمینه عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

 

پورمحمدی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی به نسل جدید، اظهار داشت: متأسفانه تاکنون آن چنان که باید به تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در جامعه توجهی نشده و باید خلاء موجود در این زمینه توسط نهادهای مذهبی و فرهنگی همچون تبلیغات اسلامی پر شود.

وی به مشارکت بی‌نظیر مردم و هیئت‌های مذهبی استان در طرح‌هایی همچون مواسات و کمک به محرومان در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: هیئت‌های مذهبی و بسیاری از تشکل‌های مردمی دراین ایام نه تنها تعطیل نشدند، بلکه به درستی وظایف خود را تشخیص داده و به حمایت از اقشار ضعیف و کم درآمد روی آوردند.

استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: به اذعان تمامی دوستان و دشمنان، مدیریت بیماری کرونا در ایران بسیار بهتر از سایر کشورها بود که اعلام این موضوع از سوی سازمان بهداشت جهانی نیز گواهی بر عملکرد بسیار خوب ایران اسلامی در مواجهه با بیماری منحوس کرونا است.

بیشتر بخوانید:

ادامه جوانگرایی در سازمان تبلیغات اسلامی

حجت‌الاسلام حسن شعبانی، مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از عملکرد یک‌ساله این اداره کل، مردمی کردن تبلیغ را اصلی ترین رویکرد برنامه‌های آن اعلام کرد و گفت: معتقدیم که برای تأثیرگذاری و موفقیت در برنامه‌های مذهبی و دینی، باید همواره در کنار مردم و در بطن زندگی مردم بوده و از توان آنها برای تحقق و افزایش بهره وری فعالیت‌های خود استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

قانون ازدواجی که اجرایی شدنش باید تسهیل شود!

حرکت خودجوش بسیجیان سی‌سختی در کمک به نیازمندان

هیئتی‌ها پایبند به اصول بهداشتی در محرم‌اند

0 نظر

ارسال نظر

capcha