فرهنگسرای قرآن؛

اردوهای فرهنگسرای قرآن از نیمه تابستان آغاز می‌شود

اردوهای فرهنگسرای قرآن از نیمه تابستان آغاز می‌شود

به گزارش سراج24، به نقل از فرهنگسرای قرآن اردوهای جهادی خود را در قالب اردوهای تفریحی آموزشی و با هدف آشنایی کودکان مناطق محروم و کم‌برخوردار با مفاهیم قرآن و آموزش آموزه‌های شهروندی در تابستان سال جاری اجرا می‌کند.

رحیم خاکی -رئیس فرهنگسرای قرآن- درباره اجرای این طرح گفت: با هماهنگی و تعاملی که با نهادهای مختلف از جمله کمیته امداد، وزارت آموزش و پرورش، بهزیستی، مؤسسات و کانون‌های مردمی، بسیج و غیره شده است، کودکان زیر ۸ سال این مناطق شناسایی و برای این طرح ثبت‌نام می‌شوند.

در اولین فاز اجرایی این برنامه، هر هفته تعداد ۲۸ دختر و پسر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی با دو وسیله نقلیه که به همین منظور آماده‌سازی می‌شود، با حضور راهنما و مربیان مجرب و با استفاده از شیوه‌های نوین آموزشی در قالب بازی و سرگرمی با مفاهیم مورد بحث در این طرح آشنا می‌شوند.

بازدید از برج میلاد و اماکن تفریحی و بازی شهری، اهدای پک‌های آموزشی قرآنی و آموزش شهروندی، گرفتن عکس‌های یادگاری و پذیرایی از بخش‌های دیگر این اردو است.

رئیس فرهنگسرای قرآن گفت: یکی از اهداف این اردو، تشکیل بانک اطلاعاتی از کودکانی است که در طول سال  با فرهنگسرا تعامل دارند و در اجرای سایر برنامه‌ها مانند جشنواره‌های قرآنی و فرهنگی مشارکت خواهند کرد تا در کنار این تربیت دینی بتوانند برای مراحل دیگر زندگی آماده شوند.

اخبار مرتبط

«سنگرسازان بی‌سنگر» نمادی از سیرت زلال انقلاب اسلامی

خراسان رضوی: «لبیک»؛ بستری نوین برای شناسایی وهدایت استعدادهای برتر از سنین کودکی

ادارات کل تبلیغات اسلامی در استان‌ها بازوی اجرایی نمایندگان ولی فقیه هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha