حجت‌الاسلام آقاتهرانی:

مطالبات رهبری را نقشه راه خود کنید

مطالبات رهبری را نقشه راه خود کنید

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی آقاتهرانی نماینده مجلس شورای اسلامی ادوار هشتم، نهم و یازدهم با حضور در سی‌وهشتمین نشست سراسری رؤسای مراکز استانی حوزه هنری که به میزبانی حوزه هنری مرکز در حال برگزاری است در خصوص فعالیت‌های مراکز استانی حوزه هنری گفت: هنر باید از عمق جان طراوت کند و از همه مهمتر باید پیش از هرکاری و هر تولیدی برای اثرگذاری روی مخاطب، به خودسازی بپردازید. به این معنا که باید مسلمان واقعی باشید تا هنر اسلامی از شما تراوش کند. در غیر این صورت نمی‌توانید اثری جذاب و دلنشین خلق کنید. هرچه هم تلاش کنید آن‌چیزی که باید بشود، نمی‌شود. اگر در خودتان ایمان را احیا کردید، بدانید که بی‌شک می‌توانید مؤثر باشید.

آقاتهرانی افزود: آدم انقلابی در هر شرایط و در هر صورتی انقلابی است. آدم مجاهد هم در هر صورتی مجاهد است و در راه خدا در امور گوناگون جهاد می‌کند. آن‌کسی که برای پول و مقام و رتبه و ... آمده است به مقصد نخواهد رسید و درجا خواهد زد و خیلی زود دوره‌اش به پایان خواهد رسید.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خودسازی را جدی بگیرید، چرا که اگر خودتان را بسازید در هیچ موقعیتی با مشکل روبه‌رو نمی‌شوید. اگر خودسازی نکنید در هر موقعیتی خطر زمین خوردن شما وجود دارد، چرا که آن شخصیت یک موجود ناقص است. خودسازی شما را به کمال می‌رساند.

وی افزود: اگر می‌خواهید خودتان را بشناسید کافی‌ست با نگاهی به پیرامونتان ببینید چه کسانی اطراف شما هستند و با چه کسانی رفت و آمد دارید. کافی‌ست به افکار خود رجوع کنید تا ببینید به چه می‌اندیشید و به چه کسانی می‌اندیشید. به عنوان مثال آدم‌هایی که آدم‌های خوبی هستند با آدم‌های خوبی در ارتباط‌اند و همچنین برعکس آدم‌های بد با آدم‌های نااهلی سر و کار دارند.

آقاتهرانی در ادامه گفت: هنر باید جامعه را به سوی خدا و اسلام هدایت کند، این در حالی‌است که کارهایی می‌شود که انسان را از راه مستقیم به خدا منحرف می‌کند. مراقب باشیم چنین کارهایی انجام ندهیم.

وی با بیان خاطره‌ای از آیت‌الله بهجت و توصیه ایشان بر اهمیت هدایت حتی یک نفر به اسلام گفت: هنرمندان و شما که مدیران هنری در استان‌های خود هستید اگر با آثار تولیدی خودتان یک نفر را به ایمان قلبی به اسلام هدایت کردید موفق بوده‌اید. همچنین باید مراقب باشید موجب انحراف در ایمان و اعتقادات جامعه نشوید.

آقاتهرانی با تاکید بر اهمیت نیت و نگاه در هر کاری به‌ویژه فرهنگ و هنر گفت: کار را برای خدا کنید تا عاقبت بخیر شوید.

وی در پیشنهادی با اشاره به بهترین راهکار مناسب برای نقشه راه مراکز استانی حوزه هنری گفت: مطالبات مقام معظم رهبری در بیانات اخیر و اداور گذشته ایشان را مقابل خود بگذارید و بر اساس آن با توکل بر خدا گام بردارید. بی‌شک موفق و عاقبت بخیر و آثارتان ماندگار خواهد شد.

در ادامه این بخش از سی‌وهشتمین نشست سراسری رؤسای مراکز استانی حوزه هنری که با حضور محمدمهدی دادمان رئیس جدید حوزه هنری برگزار شد، رؤسای مراکز استانی حوزه هنری هر کدام به صورت جداگانه به معرفی خود و ارائه گزارشی کلی از وضعیت استانی خود از جمله نقطه قوت‌ها، ظرفیت‌ها و نقطه ضعف‌های حوزه هنری استان خود پرداختند.

گفتنی است، سی‌وهشتمین نشست سالانه رؤسای مراکز استان‌های حوزه هنری ۷ تا ۹ تیرماه به میزبانی حوزه هنری مرکز در حال برگزاری است.

اخبار مرتبط

دورهمی آنلاین فعالان فضای مجازی برگزار می‌شود

نخستین هنرواره‌ منطقه‌ای طراحی پوستر با موضوع نماز برگزار می‌شود

شاعران از «شهید فخری‌زاده» می‌سرایند

0 نظر

ارسال نظر

capcha