عرب‌زبان‌ها مخاطبان جدید عاشقانه‌های شهید سیاهکالی‌مرادی

کتاب خاطرات مدافع حرم"یادت باشد" در لبنان به عربی چاپ می شود

کتاب خاطرات مدافع حرم"یادت باشد" در  لبنان به عربی چاپ می شود

به گزارش سراج24، انتشار زندگی‌نامه‌ها و خاطرات شهدای مدافع حرم را می‌توان روزنه جدیدی از ادبیات پایداری در کشور دانست. 

"یادت باشد" یکی از این کتاب‌ها است که روایت دلدادگی دختر و پسر جوانی است که حالا پسر، شهید مدافع حرم شده است. این کتاب که عاشقانهترین کتاب شهدای مدافع حرم نام گرفته است ، خاطرات همسر شهید حمید سیاهکالی‌مرادی، اولین شهید مدافع حرم استان قزوین است که‌ توانست در مدت زمان کوتاهی پس از چاپ به چاپ‌های متعدد برسد.

«یادت باشد» یک عاشقانه آرام در دل هیاهوهای زندگی است که با زبانی ساده و شیرین به‌قلم رسول ملاحسنی نوشته شده و انتشارات شهید کاظمی در اسفند سال 96 آن را منتشر کرده است. چاپ نخست کتاب در روز رونمایی آن به اتمام رسید و در طول یک هفته، کتاب به چاپ سوم رسید.

رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با خبرگان به این کتاب اشاره کرده و فرموده‌اند:‌ یک کتابی تازه خوانده‌ام که خیلی برای من جالب بود. دختر و پسر جوان -زن و شوهر- متولّدین دهه‌ 70، می‌نشینند برای اینکه در جشن عروسی‌شان گناه انجام نگیرد، نذر می‌کنند سه روز روزه بگیرند! به ‌نظر من این را باید ثبت کرد در تاریخ که یک دختر و پسر جوانی برای اینکه در جشن عروسی‌شان ناخواسته خلاف شرع و گناهی انجام نگیرد، به‌ خدای متعال متوسّل می‌شوند، سه روز روزه می‌گیرند. پسر عازم دفاع از حریم حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) می‌شود؛ گریه‌ی ناخواسته‌ی این دختر، دل او را می‌لرزاند؛ به این دختر -به خانمش- می‌گوید که گریه‌ی تو دل من را لرزاند، امّا ایمان من را نمی‌لرزانَد! و آن خانم می‌گوید که من مانع رفتن تو نمی‌شوم، من نمی‌خواهم از آن زنهایی باشم که در روز قیامت پیش فاطمه‌ زهرا سرافکنده باشم!شهدای مدافع حرم , کتاب و ادبیات , ادبیات مقاومت ,

ببینید، اینها مال قضایای صد سال پیش و دویست سال پیش نیست، مال سال 94 و 95 و مال همین سالها است، مال همین روزهای در پیش [روی] ما است؛ امروز این است. در نسل جوانِ ما یک چنین عناصری حضور دارند، یک چنین حقیقت‌های درخشانی در آنها حضور دارد و وجود دارد؛ اینها را باید یادداشت کرد، اینها را باید دید، اینها را باید فهمید. فقط هم این [یک نمونه] نیست که بگویید «آقا! به یک گل بهار نمی‌شود»؛ نه، بحث یک گل نیست؛ زیاد هستند از این قبیل. این دو -زن و شوهری که عرض کردم- هر دو دانشجو بودند که البتّه آن پسر هم بعد می‌رود شهید می‌شود؛ جزو شهدای گران‌قدر دفاع از حریم حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) است. وضعیت این‌جوری است.»

رسول ملاحسنی نویسنده کتاب معتقد است که این کتاب می‌تواند معرف یک سبک زندگی اصیل ایرانی اسلامی باشد.

حالا و پس از موفقیت قابل توجه کتاب در ایران، انتشارات الحداره لبنان قرار است این کتاب را به زبان عربی برای مخاطبان عرب زبان منتشر کند،‌  این کتاب همچنین از گرنت ایران برای انتشار نیز به مبلغ 800 یورو بهره‌مند شده است. قرار است کتاب تا پایان سال جاری در لبنان منتشر شود.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha