دغدغه رهبر انقلاب تحقق حضور قرآن در متن جامعه است

دغدغه رهبر انقلاب تحقق حضور قرآن در متن جامعه است

به گزارش سراج24، عبدالمجید طالب تاش صبح امروز در جلسه برنامه ریزی برای برگزاری کنگره بین المللی اندیشه های قرآن امام خامنه ای که در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: چند سال گذشته همایش قرآن در سیره و اندیشه امام خمینی (ره) برگزار شد.
وی ادامه داد: همچنین سال گذشته نیز با همکاری موسسه جامعة المصطفی العالمی کار مشترکی در خصوص شناسایی ابعاد مختلف امام علی (ع) داشتیم که محصول این کار مشترک ۱۴ کتاب مرجع در حوزه نهج البلاغه و کلام حضرت امیرالمؤمنین شد.
رئیس پژوهشکده قرآن و عترت دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه یکی از دغدغه های رهبر معظم انقلاب حضور قرآن در متن جامعه است، گفت: حضور قرآن باید از زمان تولد تا کهنسالی مورد توجه قرا گیرد. تأکید معظم له این است که مأنوس با قرآن باشیم و قرآن در کردار، گفتار، دانشگاه و حوزه و تمام ابعاد جامعه حضور داشته باشد.
طالب تاش با اشاره به برگزاری کنگره بین المللی اندیشه قرآنی امام خامنه ای گفت: پیشنهاد برگزاری این کنگره از سوی پژوهشکده قرآن و عترت به معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی داده شد که این معاونت نیز از این پیشنهاد استقبال و تأکید به برگزاری این رویداد مهم کرد.
وی ادامه داد: در سال گذشته نخستین دوره کنگره بین اللملی قرآن کریم با عنوان قرآن، انسان و جامعه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد برگزار شده است که به زودی نیز دومین دوره این کنگره نیز برگزار خواهد شد. برای برگزاری این رویداد با دفتر نشر آثار مقام معظم رهبری ارتباط برقرار کردیم که این دفتر نیز از این طرح استقبال کرد.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha