نظر مقام معظم رهبری در خصوص مسئولیت اداره مساجد

نظر مقام معظم رهبری در خصوص مسئولیت اداره مساجد

به گزارش سراج24، آئین تکریم حجت الاسلام نوری زاده، رئیس سابق مرکز رسیدگی به امور مساجد و همچنین معارفه حجت الاسلام علی نوری سرپرست این مرکز روز یکشنبه هشتم تیرماه با حضور حجت الاسلام حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور در مجتمع فرهنگی آموزشی محراب برگزار شد.
حجت الاسلام حاج علی اکبری در این مراسم با تبریک ایام دهه کرامت گفت: ماه ذیقعده از لحاظ ظرفیت های معنوی، ماه فوق العاده ای است. که از بین آن روزهای یکشنبه، خصوصیت ویژه ای دارد و طبق روایات دستورالعمل خاصی برای آن آمده است. لذا یکشنبه های این ماه، مغتنم است. ان شاءالله خداوند متعال توفیق آن را به ما کرامت بفرماید تا از ظرفیت آن استفاده کنیم. 
وی افزود: در این روزها باب مؤانست حضرت حق، تبارک تعالی، به لطف و کرمش با بنده هایش باز شده است. برای اینکه انسان وارد ارتباط صمیمانه و نزدیک با پروردگار متعال بشود که خود را قریب مجیب معرفی کرده، چیزی که راه را هموار می کند، یا به عبارتی کلید این باب دوستی و انس با حضرت حق تبارک و تعالی است، استغفار است. در بین آنچه که برای جلوه های بندگی معرفی شده است، سرآمد استغفار است.
 رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در ادامه افزود: وظیفه ما در مرکز رسیدگی به امور مساجد این است که بساط ضیافت بندگان خدا را در مساجد فراهم کنیم. همانطور که در حدیث قدسی آمده است: «أَهْلُ ذِکْرِی فِی ضِیَافَتِی» فضای مساجد برای ذکر است. مساجد نیز بیت الذکر و مهمانخانه حضرت حق تبارک و تعالی هستند.

اخبار مرتبط

«قدس» و «مسجدالاقصی» خط قرمز هستند

نظر مقام معظم رهبری درباره حرمت سلاح هسته‌ای در سال‌های گذشته

مسجدی که در مرکز تفریحی معروف تهران، پایگاه مبارزه شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha