بسته ویژه فیلم های«عماریار» برای هفته ترور

بسته ویژه فیلم های«عماریار» برای هفته ترور

به گزارش سراج24، همزمان با فرارسیدن هفتم تیرماه و هفته ترور، سامانه «عماریار»، مجموعه فیلم هایی را برای تماشای خانگی و خرید در این مناسبت، ارائه کرد.
مستند «سازمان» به تهیه کنندگی مهدی رمضانی و کارگردانی محمدرضا هراتی که در مؤسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی تولید شده اولین اثر بسته فیلم سامانه «عماریار» برای خرید و تماشای خانگی به مناسبت فرارسیدن هفتم تیرماه و هفته ترور است.
این مستند، به بررسی بخشی از تاریخچه سازمان مجاهدین خلق، تاسیس، روند تغییر ایدئولوژی و ورود به فاز مسلحانه در سال ۱۳۶۰، جزئیات عملیات مهندسی و ترور های دهه ۶۰ می پردازد. پشت پرده ارتباط و پیوند ابوالحسن بنی صدر و سازمان مجاهدین خلق، از دیگر مباحث مهمیاست که در مستند «سازمان» مورد بررسی و واکاوی قرار می گیرد.
مستند «ادوارد» به کارگردانی و تهیه کنندگی محمدباقر شاهین و تهیه شده در مرکز مستند سوره دیگر فیلم سامانه «عماریار» برای خرید و تماشای خانگی است.
این مستند، روایتی از زندگی شخصیتی به نام ادوارد که 38 سال از زندگی اش را در غربت و اسارت گذرانده است. ادوارد 9 سال اسیر جنگی بوده و بعد از پیوستن به سازمان مجاهدین خلق 12 سال را در اشرف می گذراند. وی پس از خروج از سازمان به آلمان می رود و در آن جا زندگی می کند.
«بهمن 60» به کارگردانی و تهیه کنندگی ایمان گودرزی و تهیه شده در دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی، سومین اثری است که به مناسبت هفته ترور در دسترس علاقمندان و مخاطبان قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

تنها گریه کن

جنگ و صلح

هفتمین مسابقه هفتگی مجله خوانی سراج۲۴ شماره 90

0 نظر

ارسال نظر

capcha