خودباوری ملت ایران مرهون دوران دفاع مقدس است

خودباوری ملت ایران مرهون دوران دفاع مقدس است

به گزارش سراج24، اولین جلسه کارگروه علمی کمیته بانوان چهلمین سالگرد گرامیداشت دفاع مقدس به ریاست مریم مجتهدزاده رئیس کمیته بانوان چهلمین سالگرد دفاع مقدس، عابدینی رئیس کارگروه علمی این کمیته و اعضای این کارگروه که نمایندگانی از وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها هستند در سالن «قصرشیرین» موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

مجتهدزاده در این جلسه نگاه علمی داشتن به موضوع دفاع مقدس را به عنوان یک کار جریان ساز معرفی کرد و اظهار داشت: لازمه تحقق تمدن نوین اسلامی پرداختن به ابعاد مختلف دفاع مقدس از حیث علمی است.

وی اظهار داشت: یکی از دستاوردهای دفاع مقدس «خودباوری» مردم است، پرداختن به موضوع دفاع مقدس در ابعاد گسترده قطعا در یک دستگاه گنجانده نمی‌شود و به عنوان یک طیف فرادستگاهی منوط به فعالیت همه دستگاه‌ها و ارگان‌هاست.

مجتهدزاده تصریح کرد: مشاهده موج آزادی‌خواهی در اروپا و آمریکا بیانگر آینده‌نگری درستی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص تبیین و پرداختن به همه ابعاد دفاع مقدس داشتند.

وی بر تحلیل و واکاوی نقش زنان در دوران دفاع مقدس تاکید کرد و گفت: اکنون بیش از گذشته نیاز است که با توجه به هجمه‌های فرهنگی دشمنان در منطقه با عقلانیت بیشتری به معرفی ابعاد مختلف دفاع مقدس بپردازیم و آنچه را که شهدا بخاطر آن جان خود را تقدیم کردند، فرهنگ‌سازی کنیم.

مجتهدزاده تصریح کرد: آنچه برای نسل باقی‌مانده از دفاع مقدس و مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامی و نسل حاضر دارای اهمیت بسیاری است، شناخت دقیق ابعاد دفاع مقدس و ارزش‌های نشأت گرفته از آن و همچنین استمرار و حفظ این دستاورد‌ها و ارزش‌هاست که می‌بایست به خوبی تبیین و بازتعریف شود. برای دست یافتن به این هدف مهم باید دستاوردهای دفاع مقدس بیان شوند.

اخبار مرتبط

تدوین و نگهداری اسناد دفاع مقدس نشانه آینده‌نگری است

خبرنگاران برترین آثار ادبی دفاع مقدس را انتخاب می‌کنند

لزوم تبیین نقش روحانیت در دفاع مقدس

0 نظر

ارسال نظر

capcha