شخصیت فرهنگی شهید بهشتی در قاب مستند «او یک معلم بود»

شخصیت فرهنگی شهید بهشتی در قاب مستند «او یک معلم بود»

به گزارش سراج24، از پایگاه اطلاع رسانی سیما، تاکنون فیلم های مستند مختلفی درباره وجود شخصیت سیاسی آیت الله شهید سیدمحمد بهشتی ساخته شده اما در مستند «او یک معلم بود» شخصیت فرهنگی این شهید بزرگوار و نقش وی در شکل گیری فرهنگی انقلاب اسلامی و دوران حضور ایشان در آموزش و پرورش به عنوان معلم مورد بررسی قرار گرفته است.
ایده ساخت این مستند که از مرحله تحقیق و پژوهش تا آماده نمایش شدن حدود یکسال به طول انجامیده، در خصوص نقش برخی روحانیون اثرگذار در تدوین کتب درسی گرفته شده و در نهایت با این حقیقت مواجه می شویم که شهید بهشتی در متن بسیاری از این اتفاقات بوده است اما هیچ گاه تمایلی نداشته معرفی شود.
در بخش دیگری از این مستند 42 دقیقه ای، به سابقه فرهنگی شهید بهشتی به عنوان یک معلم در دوران پیش از انقلاب و حضور به عنوان مدیر در مدرسه دین و دانش قم، معلم زبان انگلیسی در مدرسه حکیم نظامی قم و انتقال به تهران و حضور در مدرسه کمال به عنوان دبیر زبان انگلیسی پرداخته شده و برای اولین بار دلیل سفر ایشان به کشور آلمان و اقامت در شهر هامبورگ و فعالیت در مرکز اسلامی این شهر بیان می شود.
مستند «او یک معلم بود» به تهیه کنندگی و کارگردانی سید مصطفی موسوی تبار به همت گروه خانواده و کودک شبکه پنج، جمعه ششم تیرماه 99 ساعت 20 به مدت 42 دقیقه بر روی آنتن می رود.

اخبار مرتبط

دومین مسابقه هفتگی مجله خوانی سراج۲۴ شماره 86

برگزیده ی نخستین مسابقه مجله خوانی سراج24 مشخص شد

مسابقه مجله خوانی هفته نامه الکترونیکی سراج۲۴ شماره ۸۵

0 نظر

ارسال نظر

capcha