عبور از امتحانات دنیا با «امام رضا (ع) اسوه صراط مستقیم»

عبور از امتحانات دنیا با «امام رضا (ع) اسوه صراط مستقیم»

به گزارش سراج24، دهه اول ماه ذی العقده که آغازش با ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر و پایانش با ولادت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) همراه است؛ دهه کرامت نامیده شده است. گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا به مناسبت فرارسیدن این ایام پرفضیلت در قالب پرونده «کرامت در دنیای کتاب» کتاب هایی پیرامون زندگی حضرت امام رضا (ع) و کریمه اهل بیت حضرت معصومه معرفی می کند.
در چهارمین مطلب از این پرونده شما را با کتاب «امام رضا (ع) اسوه صراط مستقیم» اثر حسن کافی آشنا می کنیم.
نویسنده در این کتاب از منظر قرآنی و نیز با شواهدی دیگر، راه کج، مصداق های آن چون کفر، ارتداد، گمراه کردن مردم، پیروی از هوای نفس، غفلت، فسق، نفاق و ظلم و... را نشان داده و در مقابل آن، ضرورت شناخت مسائلی چون راه شناسی، عبادت، حرکت بر مجرای طبیعت و فطرت، وحی و رسالت را با ذکر آیات قرآن بیان کرده است. از دیگر مباحث، تفسیر صراط المستقیم از دیدگاه امامان و اولیا و بیان احادیث مختلف با موضوع شناخت اهل بیت و روایت های بسیاری است که از افرادی چون انس بن مالک، ام سلمه، ابوذر غفاری، جابر بن سمره و... در این زمینه نقل شده است.
در بخش دیگری از کتاب مسئله اثبات امامت و عصمت امام رضا (ع) از کتاب ها و منابع متعدد و به نقل از پدر بزرگوار ایشان و همچنین امام جعفر صادق (ع) مطرح گردیده است. در این مجموعه، احادیث و روایاتی در زمینه اخلاق فردی و اجتماعی و همچنین رفتار متواضعانه ایشان با مردم، احسان و بخشش آن حضرت و خدمات اجتماعی اش و مهم تر از آن سیاست امام و شیوه برخورد با اشراف و چاپلوسان به صورت مفصل بیان می گردد.

اخبار مرتبط

چهارمین مسابقه هفتگی مجله خوانی سراج۲۴ شماره 87

سومین مسابقه هفتگی مجله خوانی سراج۲۴ شماره 86

برگزیده ی نخستین مسابقه مجله خوانی سراج24 مشخص شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha