یادداشت| مدیر مکتب سلیمانی

یادداشت| مدیر مکتب سلیمانی

به گزارش سراج24، این یادداشت را به قصد ادای دین و بیان حق، می‌نویسم با قلم صدق و جوهر جان برای آقا محسن که بسی مؤمن است و بسیار شریف. و می‌نویسم به پاس صیقلی که در حوزه اندیشه به آینه هنر اسلامی زده است، طی یک دهه.

* آنان که تصویر تولد اندیشه و هنر را در کارگاه ذهنشان ثبت کرده‌اند، نیک می‌دانند که جغرافیای این ذوقکده از قیصر و سراج و سلحشور تا کمری و سرهنگی و سنگری چه میقات مبارکی آفریده و مدیریت در این سرسرای ادب و هنر، چه توش و توانی می‌طلبد. جایی که دیده‌بان بصیر و محیط انقلاب -آقا- زوایا و خبایای آن را از آثار تا صاحبان آثار، دقیق می‌بیند و می‌داند.

*مؤمنی شریف از تبار "رجال صدقوا" است که همواره بر پیمان "ما عاهدوا الله علیه" ثابت مانده و این سرمایه بزرگ و عقبه گرانسنگ هرگز نگذاشته که در روزمرّگی و روزمرگی بماند و یا در مسیر جاده‌ها ی متکثر ذوقیات و هنرها و اندیشه‌ها طریق روشن را گم کند و همواره انگشتِ هدایتِ او تابلوی "هنر متعهد به حقیقت" را نشان داده است.

*محسن مؤمنی شریف، در میان طیف نویسندگان، هنرمندان و اندیشه‌ورزان، فرستاده‌ای بود از جنس "رسولا من انفسهم".

به همین دلیل نقشه راه درست و دقیقی برای دلالت این طیف متنوع و تأثیرگذار داشت. اقدامات او در حوزه پژوهش، تاریخ‌نگاری، گسترش نشر، بسترسازی در مسیرهای کمتر طی شده و شناسایی مقوله‌های بکر و دیده نشده و ارتباط با فرامرزها در رساندن پیام انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت بخش‌هایی از یک دهه تلاش صادقانه و بی‌هیاهو بود.

*مردان بزرگ و تحول‌آفرین، در حصار کلمات نمی‌گنجند و کلمات تنها مدخلی برای ورود به باب اندیشه و عمل آنان است اما آنچه که  از خیر و صلاح و سداد بر آنان گذشته است، به تمامی ثبت است و افشا می‌شود آن جا که "و ماتقدموا لانفسکم من خیر تجدوه عند الله".

گوارایش باد مزد هرآنچه که از پیش فرستاده است.

حمید حسام

1399/4/4

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha