حضرت فاطمه معصومه (س) در حقیقت جلوه ای از وجود حضرت زهرا (س) بودند

حضرت فاطمه معصومه (س) در حقیقت جلوه ای از وجود حضرت زهرا (س) بودند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد داداش زاده، در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل ضمن تبریک فرارسیدن اول ذی القعده سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: سالروز تولد نورانی این بانوی بزرگوار اسلام از سوی نظام اسلامی کشورمان «روز دختر» نامگذاری شده، ایشان نه تنها الگوی مناسبی برای دختران ما هستند بلکه شخصیت گرانقدر آن حضرت به‌عنوان اسوه کامل حیا، عفت، اخلاق و اخلاص برای تک تک انسانها محسوب می شوند.

وی افزود: یکی از افتخاراتی که دین اسلام برای خانواده‌ها قائل شده داشتن فرزند دختر است به همین دلیل هم تمام سادات و نسل پیغمبر اسلام (ص) از ذریه حضرت فاطمه زهرا (س) هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان ادامه داد: لحظه به لحظه زندگی حضرت معصومه (س) خواهر بزرگوار امام رضا (ع) برای مسلمانان بخصوص بانوان مسلمان و حتی غیرمسلمان الگو است، آن حضرت در نزد ائمه معصومین (ع) از جایگاه والایی برخوردار بودند. درباره مقام این بانوی بزرگوار همین بس که امام صادق (ع) درباره ایشان فرمودند، «خدا دارای حرمی است که آن مکه است و پیامبر (ص) هم حرمی دارد که مدینه است و امیرالمومنین (ع) هم حرمی دارد که کوفه است و ما هم دارای حرمی هستیم که قم است و به زودی بانویی از فرزند من آنجا دفن می‌شود که نامش فاطمه است هرکس او را زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود».

حجت‌الاسلام داداش زاده بیان داشت: محل رشد و نمو و تربیت آن حضرت خاندانی بود که مخزن اسرار دانش الهی و منبع علم و معرفت شمرده می‌شد. حضور وی در کنار پدری همچون امام موسی بن جعفر (ع) و برادری چون امام رضا (ع) که از علم «لدنّی» برخوردار بودند، سبب شد ایشان از نظر علمی و آگاهی به مسائل دینی و معارف اسلامی در حدّ بالایی از رشد علمی برسند تا آنجا که گاهی در نبود نبود پدر بزرگوارشان به پرسش‌های دینی و فقهی شیعیان پاسخ می‌دادند.

وی اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های مهم آن حضرت معصومه (س) عبادات ایشان است که باید الگوی دختران امروزی قرار گرفته و از آن درس بگیرند. در طول تاریخ اسلام بانوان فداکار، شجاع و دلسوز فراوانی وجود داشت ولی به جرات میتوان گفت حضرت معصومه (س) یکی از چهره های درخشان و بی همتا بین آنان هستند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی در پایان با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) گفت: امام هشتم می فرمایند، «هرکس فاطمه معصومه (س) را در قم زیارت کند مثل این است که مرا را زیارت کرده است». باید به این امر مهم توجه داشته باشیم که اهمیت و توجه به دختران و الگوپذیری آنها از سیره و زندگی حضرت معصومه (س) می‌تواند در تربیت نسل‌ کنونی و آیندگان نقش موثری داشته باشد.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha