تربیت انسان های با کرامت یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است ­

تربیت انسان های با کرامت یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است ­

به گزارش سراج24، حجت الاسلام والمسلین حبیب الله شعبانی در مراسم رونمایی از کتاب "هما" و گرامیداشت سردار شهید حاج میرزاعلی سُلگی که در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد گفت: برای هر انسانی دو نوع کرامت وجود دارد، یکی کرامت الهی که برای رشد و تکامل انسان است و دیگری کرامت اکتسابی است.
وی با اشاره به اینکه انسان به غیر از کرامت ذاتی و خدادادی که در وجود انسان قرار داده، نیازمند اکتساب کرامت است افزود: انسان برای کسب کرامت، باید حتما در مسیر تربیت انبیاء قرار بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین شعبانی افزود : انسان های اهل کرامت مستقل فکر می کنند، از شرق و غرب ترسی ندارند و هیچ کسی در عالم را به غیر از خدا ابرقدرت نمی دانند.
وی از شهید سُلگی به عنوان یک انسان با کرامت یاد کرد و گفت: این شهید ویژگی های زیادی داشتند که می توان تعصب به معنای واقعی به ولایت، دغدغه مندی انقلاب و جوانان انقلابی را از مهمترین ویژگی های آن نام برد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان با بیان اینکه تربیت شهدا به عنوان یک انسان با کرامت از دستاوردهای انقلاب اسلامی است اظهارداشت: انقلاب اسلامی توانست امثال شهید همدانی ها، شهید سُلگی ها و دیگر شهدا را تربیت کند و به عالم معرفی کند.
حجت الاسلام والمسلین حبیب الله شعبانی ادامه داد: شهدایی که توانستند قبل از عبور از سیم خاردار دشمن، از سیم خاردار نفس خود عبور کنند و مقابل طلم بایستند.
در این مراسم با حضور مسئولین و خانواده شهید سُلگی از کتاب "هما" خاطرات سرکار خانم هما شالباف زاده، همسر شهید سردار محسن امیدی رونمایی شد.
سردار حاج میرزا محمد سلگی از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس و راوی کتاب "آب هرگز نمی میرد" فروردین امسال به یاران شهیدش پیوست.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha