یافتن سرنخ جدید از خانواده شهید افغانی/توضیحات کمیته مفقودین

یافتن سرنخ جدید از خانواده شهید افغانی/توضیحات کمیته مفقودین

به گزارش سراج24, بعد از ورود پیکر پاک شهید نسیم افغانی به داخل کشور حالا سرنخ‌هایی جدید از خانواده او در ایران و افغانستان به دست آمده است.

شهید نسیم افغانی یک شهید افغانستانی ۸ سال دفاع مقدس است که پیکر پاک او دو هفته پیش در تفحص شهدای جنگ به دست آمد. از آن زمان جستجو برای خانواده او آغاز شد. جستجوی بی‌ثمری که با نقل قول یکی از همرزمان شهید مبنی بر شهید شدن خانواده او در بمباران خانه‌شان توسط نیروهای اشغالگر شوروی سابق پایان یافت. اما این نقل قول ظاهراً خیلی دقیق نبوده است.

ظاهراً یکی از برادران او هم اینک در شهر ورامین زندگی می‌کند که ادعا می کند به دلیل عدم دسترسی به امکانات رسانه‌ای تا امروز متوجه پیدا شدن پیکر برادرش نبوده است. این برادر مدعی است که شهید نسیم افغانی برادر دیگری هم دارد که در افغانستان ساکن است.

این دو برادر در حمله نیروهای اشغالگر شوروی به خانه شهید نسیم افغانی در افغانستان آنجا نبوده‌اند و زنده مانده‌اند.

به گفته این فرد خانواده شهید نسیم افغانی از حضور او در جبهه‌های جنگ بی‌خبر بوده‌اند.

این خبر هنوز تایید نشده است و موارد برای طی شدن مراحل پزشکی تطابق پیکر یافته شده از شهید نسیم افغانی با برادر او در ایران به ستاد تفحص شهدا اعلام شده است.

روابط عمومی کمیته مفقودین ضمن تکذیب پیدا شدن خانواده شهید نسیم افغانی در توضیحاتی درباره این خبر اعلام کرده است که هیچ یک از ادعاها درباره نسبت خانوادگی با شهید نسیم افغانی تاکنون به اثبات نرسیده است. روابط عمومی کمیته مفقودین از رسانه‌ها درخواست کرد به محض یافتن اطلاعاتی درباره خانواده شهید به این کمیته اطلاع دهند و از درج هر گونه خبری در این مورد پرهیز کنند. 

اخبار مرتبط

راهکار شهید خرازی برای شکست دادن دشمنان انقلاب

قدس سرفصل تمام‌نشدنی زندگی حاج قاسم بود

مجموعه‌ داستان «آفتاب در محراب» منتشر شد

0 نظر

ارسال نظر

capcha