به بهانه سالگرد در گذشت شیخ القراء/ استادی که رهبر معظم انقلاب او را پیر قرآن خطاب کرد

به بهانه سالگرد در گذشت شیخ القراء/ استادی که رهبر معظم انقلاب او را پیر قرآن خطاب کرد

به گزارش سراج24، بیست وسوم ژوئن برابر با ۴ تیرماه مصادف است با سالروز درگذشت یکی از مفاخر هنر تلاوت جهان اسلام یعنی شیخ ابوالعینین شعیشع و در این گزارش قصد داریم به گوشه هایی از زندگی این استاد هنر تلاوت قرآن کریم بپردازیم.
آغاز تلاوت در کودکی و حفظ کل قرآن در ۷ سالگی
استاد شعیشع ۲۲ اوت ۱۹۲۲ میلادی در منطقه بیلا واقع در استان کفر شیخ در کشور مصر چشم به جهان گشود. خانواده وی اهل قرآن بودند و او هم به دنبال خانواده راه قرآن را در پیش گرفت. فنون ابتدایی تلاوت را نزد برادرش احمد آموخت و در کنار آموختن فنون تلاوت به حفظ قرآن پرداخت و در همان سال های کودکی یعنی در هفت سالگی موفق به حفظ کل قرآن کریم شد.
این استاد قرآن کریم در ادامه به دلیل علاقه اش به شیخ رفعت سبک این استاد کهن را در پیش گرفت و صوت گرم و لحن زیبایش سبب شد در همان سنین نوجوانی به یکی از قاریان برجسته منطقه کفر شیخ تبدیل شود.
حضور در رادیو مصر در ۱۷ سالگی و تلاوت در کنار بزرگان هنر تلاوت جهان
نقطه عطف فعالیت های این استاد هنر تلاوت قرآن کریم در ۱۷ سالگی رخ داد و او در این سال موفق شد با قبولی در آزمون ورودی به عنوان قاری رادیو مصر انتخاب شود. حضور شعیشع در رادیو مصر برای بسیاری از مردم و اساتید آن زمان اتفاقی جالب و عجیب بود زیرا او توانست در ۱۷ سالگی در کنار بزرگان هنر تلاوت مصر قرار گیرد و در واقع این قاری قرآن کریم جوان ترین قاری رادیو مصر بود.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha