گفت‌وگو| زهراسادات نصیحت‌کن

نصیحت سردار شهید نصیری به دخترش

نصیحت سردار شهید نصیری به دخترش

به گزارش سراج24، سردار «شهید شعبان نصیری» از یادگاران هشت سال دفاع مقدس و از جمله فرماندهان «لشکر 9 بدر» بود. شهید نصیری حتی پس از پایان جهاد هشت ساله از پای ننشست و در جبهه مقاومت به جهاد مقدس خود ادامه داد. وی از بنیانگذاران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و شاخه عملیات برون مرزی آن «سپاه قدس» به حساب می‌آید و سال‌ها هم‌رزم سردار «شهید حاج قاسم سلیمانی» بود.

سرکار خانم «مهدیه نصیری»، دختر این شهید والا مقام در گفت‌وگویی با تأکید بر اهمیت جایگاه بانوان در نظر شهید نصیری تشریح کردند: «پدر من همواره به خانم‌ها احترام می‌گذاشتند. در خانه برای من و مادرم بسیار ارزش قائل بودند. من همیشه به همه می‌گفتم "تا به حال نشده که من از پدرم درباره مسئله‌ای کمکی بخواهم و ایشان از من دریغ داشته باشند". شاید توضیح دادن عمق علاقه من به پدرم سخت باشد. قبل از شهادتشان همیشه به ایشان میگفتم که بهترین بابای دنیا هستند.»

وی با تشریح اهمیت تربیت دختران در دیدگاه شهید، گفتند: «یک مطلب مهمی که پدرم خیلی تأکید داشتند درست تربیت کردن فرزندان دختر و احترام گذاشتن به آن‌ها بود. چون معتقد بودند اگر دختری درست تربیت شود درواقع یک نسل درست خواهد شد. از این رو بنده نیز به دختران توصیه می‌کنم که هم قدر گوهر وجود خودشان را بدانند و برای تهذیب نفس خود تلاش کنند و هم اگر روزی دختردار شدند برای تربیت آن‌ها نهایت دقت و تلاششان را انجام دهند.»

ایشان در ادامه افزودند: « یکی از زیباترین خاطراتی که از پدرم دارم این است که یک بار برای انجام کاری در تصمیم‌گیری عجله داشتم اما ایشان نظرشان بر صبر و تعمق بیشتر بود. از آنجا که پدر هیچ‌وقت نظرشان را به ما تحمیل نمی‌کردند، درنهایت با مشورتهایشان سعی کردند من را راهنمایی کنند. فردای آن روز، وقتی در دانشگاه، دفترم را باز کردم، نامه‌ای از پدرم پیدا کردم که در آن نصیحت کرده بودند در تصمیم‌گیری‌هایم عجله نداشته باشم. من خیلی تحت تأثیر کارشان قرار گرفتم و هنوز این نامه را به یادگار دارم»

نامه به شرح زیر است:

«به نام خدا

دخترم؛

در انتخاب هر پدیده تعجیل آفت است که سبب پشیمانی می‌شود. لذا حتما بایستی عمیق‌تر و دقیق‌تر به آن پدیده نگاه کنی چون انتخاب آن پدیده هم می‌تواند سبب خوشحالی تو شود و هم اسباب ناراحتی تو را فراهم کند.

پدرت

شعبان نصیری»

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha