خادمی حضرت رضا (ع) شیرین‌ترین ارثیه یک پدر برای فرزند است

خادمی حضرت رضا (ع) شیرین‌ترین ارثیه یک پدر برای فرزند است

به گزارش سراج24، حاج مصطفی مصطفوی‌نژاد، پیرامون خادمی حرم حضرت رضا (ع) از سال ۸۸ گفت: هرچه داریم از همین دستگاه است و نوکر خانه‌زاد این خانه هستیم.

وی به گفته خودش خادم موروثی و رسمی حرم حضرت رضا (ع) است و از سمت پدر عنوان خادمی را به ارث برده است و معتقد است این شیرین‌ترین ارثیه‌ای است که می‌تواند نصیب یک فرد شود و از این بابت به خود می‌بالد.

مصطفوی نژاد اذعان کرد: به نوعی از بچگی در حرم مطهر حضرت رضا (ع) بوده‌ام؛ پدربزرگم «کشیک سوم» و پدرم، «کشیک دوم» بود و پسرخاله و پسرعمه‌ام نیز همواره به عنوان خادم در حرم رضوی بوده‌اند. منزل پدری ما از قدیم نزدیک حرم رضوی بود و در بازارچه امروزین صحن کوثر حرم رضوی قرار داشت.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/4/23/2187471_416.jpg

وی در مورد کرامات خاص حضرت رضا (ع) ادامه داد: از قدیم علاقه زیادی به این دستگاه داریم و جیره‌خوار این دستگاه هستیم؛ یادم می‌آید بچه بودم؛ شاه قرار بود به مشهد بیاید، حرم را قرق کرده بودند تا مردم داخل حرم را نبینند؛ پلیسی کور شده بود و دکتر‌ها جوابش کرده بودند و همان روز به حضرت متوسل شد و شفا یافت.

مصطفوی نژاد اذعان می‌کند: شفای فرزندم را از آقا و ارباب گرفتم؛ در کودکی چشم فرزندم ضرب دیده بود و دکتر‌ها عنوان کردند باید عمل شود؛ مادر فرزندی که چشم فرزندم را مصدوم کرده بود به حرم رضوی مشرف شده بود و شفای فرزند من را از آقا خواسته بود و از این بابت بسیار به حضرت مدیون هستم؛ امروز چشم فرزندم هیچ مشکلی ندارد.

https://www.mizanonline.com/files/fa/news/1398/4/23/2187482_246.jpg

وی مهمترین خواسته خود از امام رضا (ع) را اینگونه بیان کرد: همیشه ما نایب‌الزیاره دیگران بوده‌ایم و در هنگام تشرف همواره مدنظر ما کسانی هستند که مشکلی در زندگی و کار خود داشته‌اند. به اصطلاح خودم بچه دور حرم امام رضا (ع) بوده‌ام؛ مغازه‌ام زمانی در بازار بزرگ و سپس فلکه آب و سپس منطقه نواب بود و همواره عادت داشته‌ام آقا را از نزدیک زیارت کنم و به این واسطه دوستان و زائران همیشه از من خواسته‌اند نیت قلبی‌شان و سلامشان را به آقا برسانم.

این خادم ۶۶ ساله حرم حضرت رضا (ع)، اما در مورد مهمترین خصلت یک خادم نیز خاطره جالب و شیرینی از پدرش نقل می‌کند و خارطرنشان کرد: روزی که وارد خدمت شدیم، مرحوم پدرم صدایم زد و فرمود: «لباس خادمی زمانی ارزش دارد که رعایت شئونات حضرت را کنید؛ آقا باید از شما راضی باشید. در لباس حضرت که باشید هرجا بروید مردم شما را می‌شناسند و توقع ندارند دروغ بگوئید. گفتند زمانی مدال خدمت ارزش دارد که رعایت شئونات حضرت را کنید. امام رضا (ع) تنها در حرم نیست؛ اصفهان و شیراز و تبریز نیست و هرجای دنیا که باشید خادم حضرت هستید و باید رعایت شئونات ایشان را بکنید.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha