کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» منتشر شد

کتاب «منطق سیاست خارجی امامین انقلاب» منتشر شد

به گزارش سراج24، آنچه در مباحث این کتاب بررسی می شود، تحصیل و درک سیره امامین انقلاب در راهبری انقلاب در عرصه سیاست خارجی است، اینکه چطور انقلاب و کشور را در این عرصه راهبری می کنند، چطور در فراز و نشیب های پیش آمده چاره جویی دارند و این حرکت عظیم انسانی، اجتماعی و سیاسی را پیش می برند.
به دنبال شناخت سیره امامین انقلاب به عنوان آخرین تجربه علمی، عملی، عینی و بالاترین دارایی شیعه هستیم تا بتوانیم نسبت خود را با آن مشخص کنیم و بدانیم آیا نسبت موافق و همراه با آن داریم یا مخالف و یا در مواردی همراه هستیم و در مواردی خیر؟
اما چرا سیره امامین انقلاب؟ چرا سیره اهل بیت را بررسی نمی کنیم؟ نسبت سیره اهل بیت و سیره امامین انقلاب چیست؟ حرکت اهل بیت علیهم السلام در فراز و نشیب های مختلف تاریخ به دنبال تحقق یک طرح واحد است، طرحی که یک انسان 250 ساله با توجه به شرایط و مقتضیات زمانی الگوهای مختلفی برای پیشبرد آن اتخاذ می کند و حرکت امامین انقلاب نیز در امتداد آن در بستر تکرارهای تاریخ است، حرکتی که به دنبال پیش برد و تحقق غایات همان طرح است، طرحی که با شناخت الگوهای رفتاری آن در بستر زمان می توانیم الگوی رفتار امروز خود را به خوبی یافته و متناسب با آن رفتار خود را سامان دهیم.
اگرچه شناخت تاریخ و سیره اهل بیت به عنوان یک کار اجتهادی و دقیق کاری نسبتاً سخت و تخصصی است اما شناخت سیره امامین انقلاب در بستر تاریخ معاصر که اقتباس شده و الگو گرفته از همان طرح و در امتداد آن است راهنمای خوب برای شناخت طرح کلان اهل بیت و بایسته های تکلیف امروز است.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha