مساجد و هیئات مذهبی در مواجهه با بحران‌ها بیشترین کارکرد را دارند

مساجد و هیئات مذهبی در مواجهه با بحران‌ها بیشترین کارکرد را دارند

به گزارش سراج24، حجت‎الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری در کمیسیون مداحان و مسئولان هیئات مذهبی کنگره گام دوم تبلیغ که به مناسبت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در مجتمع فرهنگی نور قم برگزار شد، با بیان اینکه هیئات مذهبی، دانشگاه‌های جمهوری اسلامی هستند، گفت: هیئات مذهبی و مساجد در مواجهه با بحران‌ها، بیشترین کارکرد را داشتند.

استاد حوزه علمیه نگاه حداقلی نسبت به هیئات مذهبی را موجب خسران دانست و افزود: باید از این ظرفیت بزرگ برای حل مشکلات فرهنگی جامعه مانند بالارفتن سن ازدواج جوانان استفاده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین ماندگاری با یادآوری هراس عمومی در ابتدای شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: هیئات مذهبی، مساجد و روحانیون با فعالیت جهادی و خدمات اجتماعی، سبب امیدآفرینی در کشور شدند.

وی عنصر اصلی بیانیه گام دوم را امیدافزایی دانست و افزود: زمانی که وضعیت جامعه رضایت بخش نیست ناامیدی، اغتشاش می آفریند؛ اما در صورت وجود امید، این نارضایتی تبدیل به انقلاب و تحولات مثبت می‌شود.

استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه هیئت مرکز امیدآفرینی جامعه است، ابراز کرد: احتمال باقی ماندن ویروس کرونا تا دو سال آینده وجود دارد و باید هیئات مذهبی برای برگزاری جلسات متفاوت و خدمت رسانی های لازم در ماه های محرم و صفر آماده شوند.

وی هیئات مذهبی و مساجد را عامل ثبات و دوام انقلاب اسلامی دانست و افزود: مجالس عزاداری امام حسین(ع) تعطیلی بردار نیست و باید از ظرفیت فضای مجازی برای برقراری ارتباط میان اهل بیت(ع) و مردم استفاده شود.

اخبار مرتبط

اولین جلسه توجیهی بانوان رابط نواحی برگزار شد

پساکرونا فصل خدمت‌رسانی اجتماعی مساجد است

کمک ۸۰۰ میلیونی یک مسجد به نیازمندان

0 نظر

ارسال نظر

capcha