ولایتی:بزرگداشت دهه کرامت نقش موثری در ترویج آموزه‌های بلند دینی دارد

ولایتی:بزرگداشت دهه کرامت نقش موثری در ترویج آموزه‌های بلند دینی دارد

به گزارش سراج24، «علی اکبر ولایتی» در گفت‌وگو با کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت، با بیان اینکه ایران اسلامی همواره رشد، تعالی و استقلال خود را مدیون آموزه‌های بلند اسلامی، تعالیم ارزشمند اهل بیت (ع) و داشته‌های فرهنگی و تمدنی می داند، اظهار کرد: از این نظر  همواره با توکل به پروردگار و توسل به اهل بیت(ع) پیروزی‌ها و توفیقات فراوانی را به دست آورده است.

ادامه داد: در این میان پاسداشت مناسبت‌های مذهب و دینی فرصت گرانبهایی است که می‌تواند زمینه ساز توجه هر چه بیشتر به ظرفیت‌های مهم و در اختیار فرهنگی و دینی در کشور را به دنبال داشته باشد و تا رشد معنوی و تعالی روحی را محقق کند.

ولایتی تصریح کرد: اهل بیت (علیهم السلام) ستون‌های اعتقادی ملت بزرگ ایران هستند که ارادت، الگو برداری و پیروی از آموزه‌های آنان را همواره  سرلوحه خود قرار داده‌اند و وجود مبارک امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) و خدمتگزاری به آستان این بزرگواران، افتخار بی‌نظیری است که ملت ایران همواره قدردان این نعمت بزرگ و وصف ناشدنی در ام القرای اسلام و شیعه هستند.

وی افزود: دهه کرامت با آغاز ولادت حضرت معصومه (س) و پایان آن با ولادت شمس‌الشموس علی ابن موسی الرضا(ع) نیز فرصت مغتنمی است تا با توسل به خاندان عصمت و طهارت، بیش از پیش در راستای معرفی فرهنگ بلند اهل بیت(علیهم السلام) گام برداشته و  در جهت رشد و تعالی روحی و معنوی و توسعه فعالیت‌ها در این خصوص اقدام شود.

وی گفت: ایران اسلامی به وجود مبارک و آستان مقدس امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه (س ) مفتخر است و ضمن تقدیر از تلاش همه دست‌اندرکاران، بی‌تردید برگزاری برنامه‌های متنوع این دهه پربرکت می‌تواند نقش موثری در توجه هر چه بیشتر به آموزه‌های بلند دینی، اخلاقی و معنوی به ویژه در میان نسل جوان کشور ایفا کند.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha