گفتگو|دختر سردار شهید همدانی: پدر، قهرمان زندگی دختر است

گفتگو|دختر سردار شهید همدانی: پدر، قهرمان زندگی دختر است

به گزارش سراج24، بیش از نه سال از آغاز بحران سوریه می‌گذرد و طی این سال‌ها جبهه مقاومت برای دفاع از حریم عقیله بنی‌هاشم حضرت زینب (س) با تمام قدرت در برابر تکفیری‌ها ایستاده است. رشادت‌ها و شهادت مدافعان حرم برای همیشه بر پیکره تاریخ ایران اسلامی نقش بسته است. اما درکنار حماسه دلیرانه رزمندگان، صبر و استقامت خانواده‌های شهدا نیز ستودنی است.

اکنون که در آستانه روز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) و روز دختر قرار داریم، دختران شهدا جای خالی پدر را بیش از پیش احساس می‌کنند. انگار دختر بودن، تنها در کنار پدر معنا می‌یابد. پدرِ قهرمانی که امنیت و آسایش را به جغرافیای کشور عزیزمان هدیه داده است.

سردار «شهید حسین همدانی» از جمله قهرمانان ملی بودند که عمر شریف خود را در دفاع از میهن اسلامی سپری نمودند. وی از مشهورترین فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که همه او را به عنوان نابغه جنگ‌های نامنظم در منطقه غرب آسیا می‌شناسند. تلاش‌های سردار شهید همدانی بود که منجر به تشکیل نیروهای دفاع مردمی در سوریه شد و روند پیش‌روی در مناطق اشغالی را سرعت بخشید. وی پس از مجاهدت‌‌های خستگی‌ناپذیر در تاریخ ۱۶ مهرماه ۱۳۹۴ آسمانی شد و درحال جهاد فی سبیل‌الله به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

سارا متقی نیا (همدانی)، دختر سردار حماسه‌ساز، در گفتگویی با تاکید بر توجه بسیار شهید به خانواده تشریح کرد: « ایشان به دلیل مشغله کاری، ساعت‌های کمی در خانه بودند ولی در همان زمان کوتاه هم، تلاش می‌کردند این فرصت هرچند اندک را برای خانواده صرف کنند. به ویژه جمعه‌ها سعی می‌کردند حتی برای چند ساعت به پارک برویم، پیاده‌روی کنیم یا اینکه ناهار را بیرون بخوریم.»

وی در ادامه افزود: «ایشان برای نظر ما احترام قائل بودند. هیچوقت نظر خودشان را به ما تحمیل نمی‌نمودند. به عنوان نمونه من برای انتخاب رشته دانشگاهی بسیار مردّد بودم. با اینکه یکی از رشته‌هایی را که انتخاب کرده بودم، دوست نداشتند اما مخالفت نکردند. تنها تلاش ایشان این بود که راجع به این دو رشته، آگاهی من را بالا ببرند. نقاط مثبت و منفی را به من گوشزد می‌کردند تا بتوانم بهترین انتخاب را داشته باشم.»

سارا همدانی در خصوص آخرین دیدار با پدر خود گفت: «مرداد ماه سال ۱۳۹۴ ایشان در سوریه بودند و اصلا فکر نمی‌کردم که تولد من را به یاد داشته باشند چرا که درگیری‌ها و مشکلات ایشان بسیار زیاد بود. اما روز تولدم بدون اطلاع قبلی به تهران آمدند و برای من کادو و کیک آوردند. تولد آن سال، برایم خاطره‌ای به یاد ماندنی شد و آخرین تولدی بود که با پدرم بودم. ایشان در مهرماه همان سال به شهادت رسیدند.»

دختر شهید همدانی با توجه به روز دختر گفتند: «وجود ایشان در این روز بهترین هدیه برای من بود. ایشان اگر زنده بودند حتما در این روز من را برای زیارتِ حرم حضرت معصومه (س) به قم می‌بردند.»

وی با تاکید بر اهمیت نقش پدر در زندگی دختران تشریح کردند: « قهرمان زندگی هر دختری پدرش است و همه دختران دنیا فکر می‌کنند که پدرشان بهترین بابای دنیاست. به هر حال وقتی یک دختر، توجه و محبت را از پدرش دریافت می‌کند، برایش خیلی عزیز می‌شود.»

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha