رسالت اصلی دختران امروز مبارزه در سنگر علم است نه فضای مجازی

رسالت اصلی دختران امروز مبارزه در سنگر علم است نه فضای مجازی

به گزارش سراج24، حرکت تاریخی و تمدنی حضرت معصومه(س) به سمت توس در قرن دوم هجری و به تبعیت از حرکت جریان ساز برادرشان حضرت رضا(ع)، قرن ها بعد منشأ تشکیل تمدنی شیعی در شهر مقدس قم می شود که بارقه های آخرین انقلاب بزرگ جهان را رقم می زند.
روایات و احادیث زیادی در منزلت این بانوی بزرگ جهان اسلام وجود دارد که خود شرح و بسط ویژه ای می طلبد. اما امروزه آنچه از سیره و سبک زندگی این بانوی بزرگ می توان آموخت، نقش آفرینی اجتماعی و فرهنگی مؤثر ایشان در زمان حیات و در امتداد حرکت امام زمان خود است.
به همین بهانه به سراغ دکتر اسما حسینی مقدم، دختر جانباز هشت سال دفاع مقدس و شهید مدافع حرم رفتیم تا با ایشان درباره نقش آفرینی مؤثر دختر امروز در جامعه اسلامی گفت و گو کنیم. حاصل این گفت و گو را در ادامه می خوانید.
شهید مدافع حرم «محمدرضا حسینی مقدم» در تاریخ ۱۰ فروردین ۱۳۳۳ در تربت حیدریه چشم به جهان گشود. وی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس با سمت معاون اطلاعات عملیات لشکر نصر ۵ بود که سرانجام در تاریخ ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ در دفاع از حرم مطهر امامین عسکریین(ع) و درگیری با تروریست های تکفیری داعش در شهر مقدس سامرا به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم تودیع و معارفه مسئول مرکز استانی سازمان فضای مجازی سراج در قم

انتشار فراخوان مسابقه طراحی لوح و بنای یادبود شهدا و ایثارگران

فضای مجازی؛ تهدید یا فرصت

0 نظر

ارسال نظر

capcha