کمک ۱۰۰ میلیاردی هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی برای مبارزه با کرونا

کمک ۱۰۰ میلیاردی هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی برای مبارزه با کرونا

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام احمدرضایی مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، در مراسم دیدار کارکنان تبلیغات اسلامی استان با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: در حال حاضر با جنگ ترکیبی و همه جانبه دشمنان به سمت همه ارزش‌ها انقلابی و دینی مواجه شده‌ایم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: امروز دشمنان اسلام و نظام تمام سرمایه‌های مادی و معنوی، اخلاق و صلابت جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار داده‌اند.

حجت‌الاسلام رضایی با اشاره به شیوع ویروس کرونا ادامه داد: آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد و طلاق و کاهش جمعیت از برنامه‌های دشمن است البته بخشی از آن به بی‌تدبیری مسئولان کشور برمی‌گردد.

وی به هجمه اقتصادی دشمن اشاره کرد و افزود: امسال مقام معظم رهبری(مدظله) فرمودند اقتصاد و فرهنگ اولویت کشور است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: ظرفیت‌های خوبی در ابعاد زیرساخت و فرهنگی وجود دارد البته به نحو مطلوب استفاده نمی‌شود و تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله وجود دارد.

حجت‌الاسلام رضایی با بیان اینکه در حال حاضر هزار و ۳۷۰ هیئت مذهبی در استان وجود دارد، ادامه داد: باید هر هیئت مذهبی نقش یک دانشگاه و حوزه علمیه را ایفا کند و به برگزاری چند جلسه اکتفا نکنند.

وی با تاکید بر اینکه هیئت‌های مذهبی در کنار برنامه‌های فرهنگی، اقدامات خوبی برای مبارزه با کرونا انجام دادند، گفت: تاکنون بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان توسط هیئت‌های مذهبی خراسان جنوبی برای مبارزه با کرونا و توزیع سید غذایی و اقلام بهداشتی در بین نیازمندان هزینه شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری ۱۴ هزار دوره آموزشی در طی سال برای جامعه هدف متنوع سازمان تبلیغات اسلامی استان خبر داد و یادآور شد: در طی سال بیش از ۶ هزار روحانی به نقاط مختلف اعزام می‌شوند و ۱۰۵ روحانی در نقاط مختلف استان مستقر هستند.

حجت‌الاسلام رضایی در ادامه تحول در حوزه تبلیغ و روش های تبلیغی، تبیین و ترویج اسلام ناب، ورود هدفمند به فضای مجازی، اجرای طرح مسجد محله محور، راه اندازی هیات اندیشه ورز در تمام تشکل‌ها و دورن سازمان و تقویت فعالیت‌های جهادی را از مهم‌ترین برنامه‌های پیش رو اعلام کرد و گفت: در حال حاضر ۵۰ روستای خراسان جنوبی به روحانی نیاز دارند البته در سال جاری ۱۰ روحانی جذب می‌شوند اما پاسخگوی نیاز استان نیست.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که تمام فعالیت های فرهنگی ما پیوست اجتماعی داشته باشد، بیان کرد: وضعیت اعتبارات فرهنگی وخیم است و از سویی در شرایط کنونی با تورم بالا مواجه هستیم که نیازمند چاره اندیشی است.

اخبار مرتبط

«سلام بر ابراهیم» همچنان خواندنی است

حادثه منا و قهرمانان بی‌نشانی که هنوز قرص اعصاب مصرف می‌کنند

«پسرک فلافل فروش» در راه اسپانیا

0 نظر

ارسال نظر

capcha