پیشگویی امام صادق (ع) درباره تولد حضرت معصومه (س) / جایگاه زیارت با معرفت کریمه اهل بیت (س)

پیشگویی امام صادق (ع) درباره تولد حضرت معصومه (س) / جایگاه زیارت با معرفت کریمه اهل بیت (س)

به گزارش سراج24، اول ماه ذی القعده سال 173 هجری قمری، با ولادت فرزندی از تبار رسول الله (ص) همراه بود و با این ولادت خانه پرمهر امام کاظم (ع) و نجمه خاتون، غرق سرور و شادمانی شد.
امروز سوم تیرماه مصادف با اولین روز ماه ذی القعده و ولادت این بانوی بزرگوار و روز دختر است به همین مناسبت آیت الله سید محمد غروی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا درباره کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: حضرت معصومه (س) از امام زادگانی است که خیلی مورد توجه بوده است. حتی در برخی روایات وارد شده که امام صادق (ع) قبل از تولد حضرت معصومه (س) این پیشگویی را داشته اند که ایشان متولد می شوند و شیعیان را مورد شفاعت قرار می دهند.
وی با اشاره به اینکه حضرت معصومه (س) جایگاه ویژه ای در بیان اهل بیت (ع) داشته اند، اظهار کرد: یکی از زیارت هایی که مأثوره است یعنی منتسب به ائمه است، زیارت حضرت معصومه (س) است. در این زیارت هم انسان باز جایگاه این بانوی بزرگوار را می تواند درک کند و بفهمد که چه جایگاهی است. از طرف دیگر هم باز در روایات وارد شده که هر کسی حضرت معصومه (س) را با معرفت حق و جایگاه آن حضرت زیارت کند، زمینه برای اینکه به بهشت وارد شود، هست و هم مشمول شفاعت می شود.
این کارشناس دینی بیان کرد: در برخی روایات قم به عنوان حرم اهل بیت (ع) معرفی شده است، آن هم قاعدتاً به خاطر جایگاهی است که حضرت معصومه (س) داشتند. حاصل مسئله این است که حضرت معصومه (س) از ویژگی های معنوی و شخصیتی ویژه ای برخوردار بوده که چنین جایگاهی دارد که روایات درباره هم زیارت آن حضرت هست و هم پیشگویی شده نسبت به ولادت آن حضرت و هم ...

اخبار مرتبط

«سنگرسازان بی‌سنگر» نمادی از سیرت زلال انقلاب اسلامی

خراسان رضوی: «لبیک»؛ بستری نوین برای شناسایی وهدایت استعدادهای برتر از سنین کودکی

ادارات کل تبلیغات اسلامی در استان‌ها بازوی اجرایی نمایندگان ولی فقیه هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha