فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح؛

«ایران» خانه دوم شهید «نسیم افغانی» است

«ایران» خانه دوم شهید «نسیم افغانی» است

به گزارش سراج24، سردار سید محمد باقرزاده امروز در حاشیه آئین ورود پیکر طیبه ۱۹۲ شهید دفاع مقدس به کشور اظهار کرد: صبح امروز پیکر پاک و مطهر ۱۹۲ شهید دفاع مقدس از طریق مرز شلمچه وارد کشور شد.

وی ادامه داد: این شهدای والامقام مربوط به عملیات والفجر مقدماتی، والفجر یک، رمضان، خیبر، بدر، کربلای۴، کربلای۵، تک دشمن و بیت‌المقدس ۷ هستند.

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: در کنار پیکر این شهدای عزیز، پیکر برادر مجاهد و مهاجر ما شهید نسیم افغان نیز حضور دارد. این شهید عزیز فداکارانه در جنگ حماسه خلق کرد و اکنون در فضای طوفان‌زده فتنه‌ها به کشور بازگشت.

باقرزاده عنوان کرد: بر اساس نقلی که شده خانواده این شهید والامقام در افغانستان با بمباران شوروی سابق به شهادت رسیده بودند و اگرچه شهید نسیم افغان خانواده‌ای ندارد اما امروز به خانه دوم خود یعنی ایران اسلامی بازگشت. 

وی تاکید کرد: این شهید نماد و نمونه‌ای از دیگر شهدای ملت مجاهد و بزرگ افغانستان است که در راه مقاومت همراه ملت ایران بودند و هستند. 

فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح گفت: زمان تشییع و تدفین این شهدای والامقام و این شهید افغان متعاقبا اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط

آیا فروش واکسن فایزر در بازار سیاه ایران صحت دارد؟!

جانفشانی ایثارگران باعث سربلندی ایران اسلامی شد

به‌کارگیری کارمندان چینی در شرکت ایرانسل صحت ندارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha