خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس شد

خداحافظی مومنی از حوزه هنری پس از ۱۰ سال/ دادمان رئیس شد

به گزارش سراج24، محسن مؤمنی شریف، که از اوایل دهه ۷۰ شمسی، عهده‌دار مسؤولیت‌هایی از جمله مدیرداخلی مجله سوره نوجوانان، ریاست مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری و از اردیبهشت ۱۳۸۹ ریاست حوزه هنری بود که بر اساس شنیده‌ها، امروز پس از ۱۰ سال جای خود را به محمدمهدی دادمان، قائم مقام رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خواهد داد.

مؤمنی شریف که در اواخر دهه ۶۰ با رمان‌هایی نظیر «پسر خانم آغا» به عرصه‌های فرهنگی معرفی شده بود، ابتدا مدیرداخلی مجله سوره نوجوانان در زمان سردبیری محمدرضا سرشار (رضا رهگذر) شد و پس از چند سال (در دوره ریاست حسن بنیانیان بر حوزه هنری) به ریاست مرکز آفرینش‌های ادبی این نهاد رسید.

او در ۲۱ اردیبهشت ۱۳۸۹ با حکم حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان تبلیغات، مدیریت حوزه هنری را پذیرفت و احکام ریاستش بر این حوزه، دو بار در تیرماه ۱۳۹۳ و تیرماه ۱۳۹۷ تمدید شد.

مؤمنی شریف، پس از ۱۰ سال ریاست حوزه هنری، در حالی که ۵۳ سال دارد، درخواست بازنشستگی داده و حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از میان گزینه‌های پیشنهادی، محمدمهدی دادمان را به عنوان رئیس حوزه هنری معرفی کرده است که این حکم به زودی رسانه‌ای می‌شود.

دادمان، ۲۱ اردیبهشت سال گذشته با حکم قمی، قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی شده بود. او فرزند شهید دکتر رحمان دادمان، وزیر راه و ترابری جمهوری اسلامی بود که هواپیمای او و همراهانش در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۰ در مأموریتی به شمال کشور در حوالی ساری سقوط کرد.

محمدمهدی دادمان از مدیران جوان دهه شصتی سازمان تبلیغات اسلامی به شمار می‌آید؛ سازمانی که با انتخاب حجت‌الاسلام محمد قمی به عنوان رئیس آن، رویکرد جوان‌گرایانه‌ای به خود گرفته است.

اخبار مرتبط

اولین جلسه توجیهی بانوان رابط نواحی برگزار شد

عرفان‌پور: سرود مهم‌ترین رسانه انقلاب است/ تلاش برای احیای ظرفیت‌های اجتماعی سرود

شاهسواری: سینما می‌تواند بیانگر لطافت روابط انسانی در دوران جنگ ‌تحمیلی باشد

0 نظر

ارسال نظر

capcha