بازگشت پیکر شهید نسیم افغانی

بازگشت پیکر شهید نسیم افغانی

به گزارش سراج24، به نقل از کمیته جست وجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح، پیکرهای مطهر ۱۹۲ شهید دوران دفاع مقدس از جمله شهید نسیم افغانی با حضور سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، لحظاتی قبل از طریق مرز شلمچه وارد کشور شد.
این مراسم صبح امروز، دوشنبه دوم تیرماه ۱۳۹۹ با توجه به شیوع ویروس کرونا بدون استقبال مردمی برگزار شد.
چندی پیش سردار سیدمحمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین طی یک ویدئو درخواستی را برای شناسایی یک شهید افغانستانی دوران دفاع مقدس عنوان کرد. او اعلام کرد در جریان تفحص پیکرهای مطهر شهدای گلگون کفن دفاع مقدس، اخیراً شهید والامقامی از اتباع کشور افغانستان به نام «نسیم افغانی»، فرزند میرزا محمد، ۳۱ ساله به شماره پلاک CG519_396 اعزامی از لشکر ۵ نصر خراسان در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) تفحص و شناسایی شده است؛ اما با توجه به پیگیری های به عمل آمده، نشانی جدیدی از محل سکونت خانواده معظم این شهید عزیز به دست نیامده است. از مردم درخواست شد تا در صورت اطلاع از محل سکونت خانواده شهید در ایران یا افغانستان، مراتب را به کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح منعکس کنند.
در پی انتشار این اطلاعیه، محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و سعید اوحدی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز تقاضایی را مبنی بر پیدا کردن خانواده این شهید افغانستانی اعلام کردند.

اخبار مرتبط

پیکر ۶۳ شهید برای شناسایی به تهران منتقل می‌شود

نمی گذاریم حقوق شهدای سلامت تضعیف شود

دیوار نگاره شهید سوداگر در بزرگراه محمد علی جناح نقش بست

0 نظر

ارسال نظر

capcha