خاکسپاری شهید نسیم افغانی در حرم رضوی به امر رهبر معظم انقلاب

خاکسپاری شهید نسیم افغانی در حرم رضوی به امر رهبر معظم انقلاب

به گزارش سراج24، سردار سید محمد باقرزاده، فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، گفت: خانواده شهید نسیم افغانی اعم از پدر، مادر، برادران و خواهران او سال ها قبل در حمله هوایی رژیم اشغالگر شوروی سابق به افغانستان همگی به شهادت رسیدند و شهید خانواده ای ندارد. خوشبختانه امروز به امر مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا مقرر شد پیکر مطهر شهید در حرم امام هشتم، حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) خاکسپاری شود تا نشانه ای باشد از حق شناسی ملت ایران اسلامی از مردم مجاهد و مقاوم افغانستان.
وی افزود: همچنین مقرر شد کلاه و دیگر وسایل شهید به عنوان سندی ارزشمند در غرفه ویژه ای که در آینده نزدیک در موزه دفاع مقدس تهران به نام شهدای مظلوم افغانستان اعم از شهدای مدافع حرم و دفاع مقدس ایجاد خواهد شد، نگهداری شود.
شهادت اعضای خانواده شهید نسیم افغانی در افغانستان
سردار باقرزاده صبح امروز نیز در حاشیه ورود پیکر مطهر شهید نسیم افغانی گفت: این شهید عزیز -که خودش آرپی جی زن بود- فداکارانه رفته بود تا پیکر یک فرمانده شهیدی را به عقب منتقل کند؛ ولی در آن لحظه تکلیف را در این دید که برود. آنطور که از سردار شهید شوشتری نقل کردند، شهید نسیم افغانی گفته بود: «من پیش مرگ شهید آخوندی می شوم». نسیم نیامد، نیامد و تا الآن که بازگشت.

اخبار مرتبط

روایت شهید صیاد شیرازی از پیش‌زمینه‌های گرایش ارتش به انقلاب

شهید صدر عقلانیت جمهوری اسلامی را تئوریزه کرد

شهید صدر عقلانیت جمهوری اسلامی را تئوریزه کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha