شهدا برترین مبلغان حق هستند

 شهدا برترین مبلغان حق هستند

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در همایش گام دوم تبلیغ بابیان‌ اینکه شهدا برترین مبلغان حق هستند، اظهار داشت: آنکه بتواند در مسیر انقلاب و همانند شهیدانی چون آوینی گام بردارد، سعادتمند است.

وی جایگاه سازمان تبلیغات اسلامی را خادم مبلغین معرفی و عنوان کرد: روحانیون در خط مقدم تبلیغ هستند و ما خدمتگذار این قشر زحمتکش هستیم؛ افتخار می‌کنیم خادم مبلغین اسلام ناب هستیم. سر رشته تبلیغ باید در دست روحانیت باشد؛ اما معلمین، مداحان و هنرمندان و دیگر اقشار نیز باید مبلغ باشند.

رئیس سازمان تبلیغات به این جمله رهبر معظم انقلاب اسلامی که فرمودند «ما مردم خیلی خوبی داریم» اشاره کرد و افزود: جامعه ایران یک جامعه با شخصیت و با هویت است. انفعال شخصیتی مردم به‌خاطر سوءمدیریت است؛ لذا باید از انفعال هویتی که دشمن آن را دستمایه قرار داده دوری کنیم و پیام اسلام ناب را درست منتقل کنیم.

قمی با تاکید بر اینکه اگرچه در مبارزه هستیم و خرمشهرها را در پیش داریم، گفت: اما فتوحات بزرگ تمدنی نیز خواهیم داشت. گام دوم تبلیغ ادامه گام اول است و اصول و محکمات تبلیغ جای خودش است، ولی ابزار هنر و قلم اضافه می‌شود تا تبلیغ موثرتر شود.

وی به اثرگذار بودن سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: اگرچه حاج قاسم سلیمانی فرمانده‌ای مدبر و شجاع بود؛ اما اصل فتوحات ایشان به‌خاطر اخلاص اوست که ما نیز باید در امور تبلیغ رعایت کنیم.

اخبار مرتبط

زندگی شهدا با خاطراتی از زبان همسران‌شان روایت می‌شود

مشکلات و تلخی‌های نوشتن از شهدای مدافع‌حرم

کتاب زندگی شهید عباس ورامینی به چاپ چهارم رسید

0 نظر

ارسال نظر

capcha