فعالیت هیئت‌های مجازی گلستان با شعار «هیئت و مسجد تعطیل نیست»

فعالیت هیئت‌های مجازی گلستان با شعار «هیئت و مسجد تعطیل نیست»

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام نوراله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی، از همان روزهای ابتدایی شیوع کرونا در استان وارد صحنه شده و ستاد مردمی مقابله با کرونا شکل گرفت.

وی افزود: این ستاد متشکل از هیئت مذهبی‌ها، طلاب، مداحان، قرآنی‌ها، بانوان، انجمن‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی و سایر تشکل‌ها بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه این ستاد در عرصه‌های مختلف خدمات خود را آغاز کرد، گفت: در روزهای اول شیوع کرونا شرایط خوبی بر استان حاکم نبود، بنابراین با حضور گروه‌های جهادی، هیئتی‌ها و نیروهای خودجوش مردمی ضدعفونی اماکن عمومی آغاز شد.

وی ادامه داد: همچنین توزیع مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش در مناطق آسیب‌پذیر، توزیع بسته‌های معیشتی بین خانواده‌های حاشیه شهرها، روستاها و افراد نیازمند انجام شد.

ولی نژاد همچنین از اعزام روحانیون به غسالخانه‌ها برای غسل، کفن و تدفین اموات کرونایی خبر داد و تصریح کرد: هموطنانی که جان خود را به دلیل کرونا از دست داده بودند باید غسل و تدفین می‌شدند و احترام آنها واجب بود؛ بنابراین سعی کردیم حضور طلبه‌ها و روحانیون زیادی را برای این کار پیش‌بینی کنیم تا این گره در استان باز شود.

وی بیان کرد: حضور در مناطق درمانی، کمک به مجموعه عوامل اجرایی مراکز درمانی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تنوعی برای خانواده‌ها از طریق فضای مجازی، برگزاری مسابقات و جلسات قرآنی و جلسات مداحی در فضای مجازی، برنامه «مداحی تعطیل نیست»، «هیئت تعطیل نیست» و «مسجد تعطیل نیست» در فضای مجازی از دیگر برنامه‌های ستاد مردمی مقابله با کرونا و اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان بود.

در پایان مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان ابراز کرد: این ارتباط برای کاهش آلام، آسیب‌ها و حفظ آرامش بدنه جامعه انجام شد تا مردم برای مقابله با کرونا آماده باشند و سعی شد که در این امر گروه‌های تبلیغی خوش نقش بودند و وظیفه شان را به درستی انجام دادند.

اخبار مرتبط

«سنگرسازان بی‌سنگر» نمادی از سیرت زلال انقلاب اسلامی

خراسان رضوی: «لبیک»؛ بستری نوین برای شناسایی وهدایت استعدادهای برتر از سنین کودکی

ادارات کل تبلیغات اسلامی در استان‌ها بازوی اجرایی نمایندگان ولی فقیه هستند

0 نظر

ارسال نظر

capcha