تشریح برنامه‌های آستان حضرت معصومه(س) در دهه کرامت/ آغاز پویش فدای دخترم در فضای مجازی

تشریح برنامه‌های آستان حضرت معصومه(س) در دهه کرامت/ آغاز پویش فدای دخترم در فضای مجازی

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام «محسن آمره» در گفت‌وگو با کمیته ارتباطات و فضای مجازی دهه کرامت، با اشاره به برنامه‌های دهه کرامت در آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)  اظهار کرد: تمرکز برنامه های امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا در قالب رسانه ای و مجازی است اما برنامه‌های هرساله آستان نیز برگزار می‌شود که البته حضور و یا عدم حضور جمعیت در این مراسم‌ها منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا است.

وی افزود: برنامه تعویض پرچم آستان مقدس شب میلاد حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود و همچنین در این شب مراسم جشن میلاد با سخنرانی حجت‌الاسلام فحرازد و مدیحه سرایی سیدرضا نریمانی برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام آمره گفت: در روز میلاد مراسم افتتاحیه جشن‌های مردمی دهه کرامت و افتتاحیه این دهه را با حضور تولیت آستان حرم حضرت معصومه(س) خواهیم داشت که در این مراسم خطبه‌خوانی با نوای حیدرزاده و نریمانی نیز برگزار خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: با توجه به نامگذاری روز میلاد حضرت معصومه(س) به نام روز دختر و وقایع اخیری که در کشور رخ داد،  پویش «فدای دخترم» را راه‌اندازی کرده‌ایم، این پویش با هشتگی با همین عنوان به مناسبت روز دختر در فضای مجازی آغاز به کار می‌کند و علاقه‌مندان با دنبال کردن این هشتگ می‌توانند از فیلم‌ها، کلیپ‌ها، تصاویر تولید شده استفاده کنند و خود نیز تولیداتی داشته باشند.

حجت‌الاسلام آمره ادامه داد: علاقه‌مندان برای شرکت در این پویش می‌توانند از انجام تریینات، کادوهای تهیه شده و کیک جشن، فیلم و عکس تهیه کنند، البته فیلم برداری و تهیه عکس در این موارد  باید در جهت افقی بوده و با هشتگ #فدای_دخترم در فضای مجازی منتشر شود تا توسط دبیرخانه مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی گفت: ذیل جشنواره مردمی دهه کرامت در سه بخش کودک، نوجوان و بزرگسالان مسابقه حدیث کرامت در قالب فضای مجازی برگزار خواهد شد. این مسابقه در بخش‌های داستان کوتاه به صورت عمومی، بچه‌های بهشت ویژه کودکان و کتاب کرامت ویژه نوجوانان برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان تا ۱۲ تیرماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

حجت‌الاسلام آمره افزود: امسال باتوجه به شیوع ویروس کرونا و برگزاری بیشتر جشن‌ها به صورت مجازی، آذین‌بندی شهر، خانه، محلات، مساجد را به صورت مردمی برگزار خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

دوره آنلاین تاثیرات و پیامدهای شبکه‌های اجتماعی جدید

حجت‌الاسلام قمی، در گذشت محمد ابوالحسنی را تسلیت گفت

پویش یک قدم برای ظهور

0 نظر

ارسال نظر

capcha