نباید برابر تخریب مکتب تشیع توسط فرقه‌سازی‌ها منفعل باشیم

نباید برابر تخریب مکتب تشیع توسط فرقه‌سازی‌ها منفعل باشیم

به گزارش سراج24، حجت‌الاسلام «سیدمهدی رفیعی‌راد» استاد دانشگاه و کارشناس مسائل استراتژیک، در مصاحبه با «رادیو گفت‌وگو» با اشاره به تلاش‌های فرقه شیعه انگلیسی برای ارائه چهره غیر واقعی از اسلام و مکتب تشیع اظهار داشت: برای مواجه شدن با فرقه‌های انحرافی از جمله فرقه شیعه انگلیسی باید به دکترین امام صادق (ع) توجه داشته باشیم و بر اساس آن عمل کنیم.

وی با بیان اینکه امام جعفر صادق (ع) معتقد بودند که باید در برابر انحرافات، به مردم آگاهی و آموزش داد تا آن‌ها بتوانند با اسلام حقیقی آشنا شوند، افزود: امام جعفر صادق (ع) با بسیاری از مخالفان و کسانی که عقاید متفاوتی با ایشان داشتند، مناظره و گفت‌وگو می‌کردند.

وی با بیان اینکه کسانی که با امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی مخالف هستند همه از یک جا فرمان می‌گیرند و به شکل‌های مختلف ظهور و بروز می‌کنند، تصریح کرد: شیعه انگلیسی از زمانی بال و پر گرفت که ابزار رسانه‌ای آن گسترش پیدا کرد و تلاش کرد که از طریق رسانه‌های خود، چهره نادرستی را از اسلام ارائه دهد.

این کارشناس مسائل استراتژیک با اشاره به افراطی‌گری طرفداران فرقه شیعه انگلیسی در عزاداری‌ها گفت: آن‌ها می‌خواهند چهره مخدوشی را از اهل بیت (ع) به دیگران معرفی کنند و این امر خطرناکی است، چرا که ما را در جذب افراد به سمت مکتب شیعه با مشکل روبرو می‌کند.

رفیعی‌راد، شیعه انگلیسی و دیگر فرقه‌های انحرافی را جریان‌های خطرناکی دانست و افزود: «ام الفساد» امروز جهان، رژیم صهیونیستی است.

همچنین در ادامه این برنامه رادیویی «سهراب کیان» استاد دانشگاه نیز با اشاره به اینکه برای مقابله با فرقه‌های انحرافی از جمله شیعه انگلیسی باید به مقوله دشمن‌شناسی توجه بیشتری داشته باشیم، گفت: در همین چارچوب باید عقاید و دیدگاه‌های این فرقه‌های انحرافی را بشناسیم و بدانیم که آن‌ها به دنبال چه اهدافی هستند؟ چه اندیشه‌هایی دارند و بر آن اساس برای مقابله با آن‌ها خط و مشی طراحی کنیم.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه مخالفان شیعه دارای اتاق فکر هستند و در این اتاق‌های فکر علیه مکتب اهل بیت (ع) و شیعه برنامه‌ریزی می‌کنند، خاطرنشان کرد: در پنتاگون دفتری به نام دفتر «مهدی» وجود دارد که مطالب و پژوهش‌های مربوط به امام زمان «عج» را مورد مطالعه و بررسی قرار می‌دهد تا بفهمند چگونه می‌توانند با شیعیان برخورد کنند، ولی ما متاسفانه بی‌خیال نشسته‌ایم، سرمان را مثل «کبک» زیر برف کرده و متوجه تحولات اطراف‌مان نیستیم، در حالی‌که دشمنان در برخورد با شیعه و مکتب اهل بیت (ع) دارای استراتژی با تاکتیک‌های مختلف هستند.

کیان در بخش دیگری از اظهارات خود در این برنامه با بیان اینکه وسعت تلاش‌ها برای انحراف تشیع وسیع است و فراتر از فرقه شیعه انگلیسی است، تصریح کرد: در همین کشور خودمان پهلوی اول و دوم نوعی از اسلام را معرفی کردند که هنوز عقبه‌ای از آن را در کشور می‌بینیم، اسلامی که شاه در آن «ظل الله» است، در این زمان شخصی مثل «سید حسن امامی» امام جمعه تهران بود که پشت ساعتش آرم فراماسونری‌ها قرار داشت و یا از افرادی مثل «سید حسین نصر» که سفیر سیار شاه بود و از او به عنوان اسلام‌شناس یاد می‌شد.

کیان خاطرنشان کرد: دشمنان مکتب تشیع و شیاطین، یک رنگ و لعاب ندارند بلکه هر روز با رنگ و ظاهری متفاوت جلوه‌گر می‌شوند و ما باید در این چهارچوب معیارشناس باشیم تا بتوانیم حق را از باطل تشخیص دهیم.

اخبار مرتبط

آیت‌الله مکارم شیرازی: وحدت شیعه و سنی عامل مهمی در خنثی کردن نقشه‌های دشمنان است

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

0 نظر

ارسال نظر

capcha