مجاهدت خبرنگار جنگی جبهه مقاومت عراق

مجاهدت خبرنگار جنگی جبهه مقاومت عراق

به گزارش سراج24، «مصطفی حکمت الکنانی» شهید عرصه رسانه و عکاس جنگی در سال 1996 میلادی در بغداد متولد و در تاریخ 20 ژوئیه سال 2015 میلادی در شهر بیجی به شهادت رسید. او عضو یگان عقیدتی الحشد الشعبی بود. مصطفی در خانواده ای رزمنده چشم به جهان گشود تا در آغوش پدر مجاهدش تربیت شود. استان محل تولد او نیز محیط خاصی داشت. همگان به دلیل ایمان، خوش اخلاقی، مناعت طبع، فهم و اخلاص مصطفی به او علاقه داشتند. پس از سقوط رژیم صدام، خانواده شهید مصطفی به وطن خود بازگشتند. زیرا پیش از آن به دلیل ظلم رژیم حاکم مجبور به مهاجرت از سرزمین شان شده بودند.
مصطفی زندگی خود را در محیطی جدید آغاز کرد و در این محیط نیز ویژگی های جذاب و زیبای خود را به همراه داشت. هرچقدر که از لحاظ سِن بزرگتر می شد، روز به روز بر صفات و ویژگی های مثبتش افزوده می شد. کم سخن و پرکار بود و علاوه بر نیکی به والدینش، از آن ها اطاعت می کرد. انسان کریم النفسی بود و چیزی از دیگران قبول نمی کرد. همچنین از حیائی برخوردار بود که امروزه در کمتر کسی می توان آن را یافت.
مصطفی بزرگ شد و به 18 سالگی رسید. در زمانی که عناصر داعشی وارد عراق شدند و مرجعیت دینی فتوای جهاد کفائی را صادر فرمودند، مصطفی و اهالی منطقه شان برای دفاع از کشور برخاستند. پدر رزمنده او اقدام به آموزش مصطفی در استفاده از سلاح کرد و در آن زمان در اتحادیه جوانان الکراده برای خدمت به فقرا، برپایی موکب های حسینی، جمع آوری کمک به آوارگان و رزمندگان الحشد الشعبی و تحویل کمک ها به آن ها فعالیت می کرد.

اخبار مرتبط

نپذیرفتن زائران ایرانی در عراق جنبه سیاسی ندارد

نپذیرفتن زائران ایرانی در عراق جنبه سیاسی ندارد

ورود غیرمجاز به عراق، پیامدهای سنگینی دارد

0 نظر

ارسال نظر

capcha