مسئولان فریب مواضع دوگانه ترامپ را نخورند/آمریکارا گستاخ‌تر نکنیم

مسئولان فریب مواضع دوگانه ترامپ را نخورند/آمریکارا گستاخ‌تر نکنیم

به گزارش سراج24، قاسم حبیب‌زاده معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین، درباره مواضع اخیر رئیس جمهور آمریکا که از یک سو ایران را دعوت به مذاکره و از سوی دیگر به دنبال تمدید تحریم تسلیحاتی ایران است، گفت: مسلم است که هیچ تغییری در هدف گذاری آمریکا علیه ایران در بیش از ۴۰ سال گذشته رخ نداده است.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها یک روز ایران را تروریست اعلام می‌کنند و یک روز دیگر به روش‌های مختلف درخواست مذاکره و گفتگو دارند، آنها یک روز توافقنامه برجام را امضا می‌کنند و روز دیگر به بهانه‌های مختلف از آن خارج می‌شوند، همه اینها تاکتیک‌هایی است که از سوی سران آمریکا و به اقتضای شرایط بین‌المللی و متناسب با شرایط داخلی کشورشان اتخاذ می‌کنند و اکثر این مواضع خوراکی برای رسانه‌های داخلی و افکار عمومی خودشان است.

معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور آمریکا که ایران را حامی تروریسم اعلام کرده است، گفت: این یک رویه همیشگی از سوی دولتمردان ایالات متحده است آنها از سوی دیگر با روش‌های مختلف به دنبال وادار کردن ایران برای نشستن پای میز مذاکره هستند.

حبیب‌زاده با اشاره به سیاست‌های اتخاذ شده از سوی رئیس جمهور آمریکا در مدت مسئولیت خود، گفت: ترامپ در حوزه سیاست خارجی چند موضوع مهم را در افکار عمومی داخلی کشور خود دنبال می‌کند و هرچه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شود می‌خواهد که در این چند موضوع در حوزه کره شمالی، مبارزه با داعش و به طور مشخص ایران، دست آورده ملموسی را ارائه دهد.

وی افزود: ترامپ بارها اعلام کرده بود که از برجام خارج می‌شود اما ایرانی‌ها را مجبور می‌کند که مجدداً پای میز مذاکره با آمریکا بیایند و در مذاکرات جدید مباحثی مانند موشکی، حقوق بشر و صلح خاورمیانه را هم لحاظ می‌کنند، همه این مواضع به ظاهر دوگانه، برای رسیدن به هدف اعلام شده چهل سال گذشته آمریکاست و اگر به هدف اتخاذ این تصمیمات توجه کنیم تعارضی میان این ابراز نظر و سیاست‌ها نمی‌بینیم.

معاون سیاسی سازمان بسیج مستضعفین درباره اینکه ایران چه سیاستی را باید در مقابل این تناقض گویی سران آمریکا اتخاذ کند گفت: مسئولان ایرانی می‌توانند با شناخت دقیق رفتار امریکایی‌ها مواضع درست را اتخاذ کنند، اولین موضوع این است که به هیچ عنوان نباید فریب مواضع دوگانه آمریکایی‌ها را بخورند و همان دیپلماسی عزتمندانه که تاکنون جمهوری اسلامی ایران در مقابله آمریکا با رویکرد انقلابی داشته است را ادامه دهند.

حبیب‌زاده ادامه داد: نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که آمریکایی‌ها با مطرح کردن این گونه مواضع دوگانه به دنبال انداختن توپ در زمین ایران و اختلاف اندازی در میان جریان‌ها و جناح‌های سیاسی مختلف کشور هستند. ما باید انسجام و وحدت ملی را در مقابل دشمن از دست ندهیم.

وی ادامه داد: گرفتن مواضع متفاوت و یا متناقض از سوی دستگاه‌ها و جریان‌های سیاسی داخلی، آمریکا را گستاخ‌تر می‌کند تا از این راه با ایجاد منفذ در داخل کشور ما، پیش برد اهدافش را دنبال کند. بهترین رویکردی که در مقابل آمریکا می‌توان گرفت همان رویکرد ایستادگی و مقاومت در برابر زیاده‌خواهی‌های آنهاست.

اخبار مرتبط

ایران هیچ زمانی در خصوص موشک‌های خود با آمریکا گفت‌و‌گو نخواهد کرد

ناکامی یانکی‌ها در تقابل با جمهوری اسلامی ایران

پالس‌های غلطی که موجب تداوم اعتیاد آمریکا به تحریم می‌شود

0 نظر

ارسال نظر

capcha