تظاهرات در شهر حمص سوریه علیه آمریکا

تظاهرات در شهر حمص سوریه علیه آمریکا

به گزارش سراج24، شهر حُمص سوریه هم امروز شاهد برپایی تجمع ملی در محکومیت تحریم‌های آمریکا علیه مردم این کشور بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، شرکت کنندگان در تجمع ملی که امروز در میدان الشهداء در مرکز شهر حمص برگزار شد، مخالفت خود را با تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ملت سوریه اعلام کردند.

آنها ضمن محکوم کردن آنچه به اصطلاح قانون سزار آمریکا خوانده می‌شود بر پایبندی ملت سوریه به اصول ملی و حمایت از میهن خود در مقابله با جنگ اقتصادی و محاصره ظالمانه‌ای که ملت سوریه با آن روبه‌روست، تاکید کردند.

شرکت‌کنندگان در این تجمع ملی پلاکاردها و دست‌نوشته‌هایی را حمل می‌کردند که در آن از ارتش سوریه بابت جنگ با تروریسم قدردانی شده بود.

تظاهرات‌کنندگان رفتارهای ظالمانه کشورهای متجاوز علیه ملت سوریه را محکوم کردند  و همچنین بر حمایت سوری‌ها از ارتش سوریه در مقابله با محاصره ظالمانه کشورشان تاکید کردند.

حمص یکی‌از مشهورترین شهرها در غرب سوریه است که ۱۵۰ کیلومتر با دمشق فاصله دارد. حمص یکی از پایگاه‌های عناصر تروریستی جبهه النصره و داعش بود که در نهایت ارتش سوریه توانست آنجا را از اشغال تروریست‌ها خارج کند. 

 

چندین شهر سوریه هم طی روزهای گذشته شاهد برپایی تجمع و تظاهرات‌های مشابه در محکومیت تحریم‌های آمریکا بوده است.

کنگره آمریکا در تاریخ ۲۰ آذر ماه ۱۳۹۸طرح تحریم‌های خود علیه سوریه معروف به قانون «سزار» را به تصویب رساند. مرحله اول تحریم‌ها از روز چهارشنبه (۱۷ ژوئن) اجرایی شد. این قانون به دنبال اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه دولت سوریه و متحدان آن و شرکت‌ها و مؤسسات مرتبط با این کشور است.

اخبار مرتبط

اطلاعیه سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص تعرض به هواپیمای ایرانی

موانع و نتایج فسادستیزی از دیدگاه رهبر انقلاب

نصرالله: سیاست تحریم و محاصره آمریکا علیه لبنان، حزب‌الله را قدرتمندتر خواهد کرد

0 نظر

ارسال نظر

capcha